Gdzie i kiedy?
Klub Storrady – Domek Grabarza
ul. Storrady 2. Szczecin
sobota, 6 lutego 2016, 21:00
Za ile?
15 zł
Człowiek orkiestra. Rockowy, psychodeliczny, noise’owy, piosenkowy Bajzel będzie kolejnym gościem cyklu Tego Słucham. W Domku Grabarza zagra w sobotę, 6 lutego.
Bajzel sam komponuje, pisze teksty i nagrywa wszystkie dźwięki. Przy pomocy zapętlania sampli perkusyjnych, gitar oraz wokali śpiewanych na żywo tworzy muzykę brzmiącą jak kilkuosobowa formacja.

Pod pseudo Bajzel ukrywa się pochodzący ze Świnoujścia Piotr Piasecki, obecnie stacjonujący w Poznaniu. Doskonale znany szerokiej publiczności nie tylko z działalności solowej, ale również ze współpracy z Pogodnem czy z duetu Babu Król, tworzonego wraz z Jackiem "Budyniem" Szymkiewiczem.


Ma na swoim koncie cztery płyty: „Bajzel” [Biodro Records, 2007], „Miłośnij” [Biodro Records, 2009], „Mała Wulagaria” [Mystic Production, 2011] oraz eksperymentalną „GinkGo” [wydanie własne, 2013].

Ostania płyta to odejście od piosenkowej formy. „Taka płyta to przekleństwo dla tzw. recenzentów, bo ślizga się po wielu odmiennych stylistykach, których próby nazwania mogą się skończyć blamażem. Na „GinkGo” znajdziemy full przeróżnej elektroniki, od trip-hopowatej po zupełnie twardą. Znajdziemy też bajzlową specjalność, czyli masę gitarowego psychodelicznego grania. A mianownikiem spinającym to wszystko jest transowość, która Bajzlowi przychodzi jakby naturalnie”.


Bajzel w cyklu Tego Słucham
Sobota, 6 lutego 2016 r., godz. 21:00
Domek Grabarza, ul. Storrady 2 / Szczecin
Wstęp: 15 pln