Gdzie i kiedy?
Empik w Galerii Kaskada
sobota, 2 kwietnia 2016, 11:00
Za ile?
darmowe
„Właśnie z rzeczywistości rodzi się najdziwniejsza baśń w świecie” – powiedział pisarz Hans Christian Andersen, w którego urodziny, 2 kwietnia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. W tym roku – Empik w Galerii Kaskada w Szczecinie – przedłuża świętowanie aż do 9 kwietnia, oferując najmłodszym czytelnikom bajkowe wydarzenia: spotkania z autorami literatury dziecięcej, magiczne warsztaty i plastyczne animacje. Na wszystko wstęp jest bezpłatny.
Podczas dwóch pierwszych weekendów kwietnia w Empiku w Kaskadzie zaplanowano aż 8 unikatowych wydarzeń. W sobotę, 2 kwietnia, o godzinie 12:00 obchody Międzyanrodowego Dnia Ksiażki dla Dzieci rozpoczną się warsztatami prowadzonymi przez Malinę Majewską. Artystka wprowadzi dzieci w świat plastyki i pokaże, jak z papieru i nici stworzyć kolorowe zakładki do książek w kształcie ulubionych zwierząt.

W kolejnych dniach artyści związani ze Szczecinem – pisarka Barbara Stenka oraz aktor Adam Dzieciniak - przeczytają fragmenty książek i zaproszą dzieci do wspólnych zabaw. Aktorzy Teatru Polskiego – Marta Uszko i Piotr Bumaj - obudzą kreatywne talenty, czytając najpopularniejsze baśnie i zapraszając do wspólnych występów wokalnych oraz plastycznych gier i zabaw. Farby i kredki to dla wielu najmłodszych najlepsza zabawa, dlatego podczas święta dzieci będą miały okazję stworzyć swoje bajkowe inicjały, zaprojektować okładkę książki i wykonać artystyczny kolaż związany z popularną książką „Mały Książek”. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest darmowy.

WARSZTATY „ZWIERZAKI Z PAPIERU ZAKŁADKAMI DO KSIĄŻEK”
2 kwietnia, godz. 12:00

Kreatywne warsztaty z artystką Maliną Majewską. Dzieci będą własnoręcznie wykonywały z kolorowego papieru i nici zakładki do książek w postaci swoich ulubionych zwierzątek.

BARBARA STENKA
2 kwietnia, godz. 17:00

Spotkanie z poetką i pisarką Barbarą Stenką, podczas którego przeczyta fragmenty swoich książek dla dzieci: „Oj, Hela”, „Piosenki Stenki” i „Tata, gotuj kisiel”. Spotkaniu towarzyszyć będą gry i zabawy dotyczące treści bajek autorki.

WARSZTATY INICJAŁY JAK Z BAJKI
3 kwietnia, godz. 10:30

Warsztaty kreatywne, podczas których dzieci przygotują swoje inicjały z tektury. W trakcie zajęć będą je zdobić bajkowymi motywami.

BAJKI BUDZĄ TALENTY – KREATYWNIE Z TEATREM POLSKIM
3 kwietnia, godz. 12:00

Adam Dzieciniak, jeden z najpopularniejszych szczecińskich aktorów, na co dzień występujący na scenie Teatru Polskiego, zaprasza dzieci do świata bajek. Czytanie będzie połączone z warsztatami plastycznymi, podczas których dzieci będą malowały bohaterów swoich ulubionych książek.

WARSZTATY "ZAPROJEKTUJ OKŁADKĘ KSIĄŻKI"
9 kwietnia, godz. 10:30 

Warsztaty kreatywne, podczas których dzieci, z wykorzystaniem różnych technik (farby, kredki, kolorowy papier, filce, cekiny), będą projektowały swoje wymarzone książkowe okładki.

BAJKI BUDZĄ TALENTY – KREATYWNIE Z TEATREM POLSKIM
9 kwietnia, godz. 12:00

Aktorka Teatru Polskiego, Marta Uszko, będzie czytać dzieciom najpopularniejsze bajki świata. Czytanie będzie połączone z warsztatami plastycznymi dla najmłodszych oraz wspólnymi występami wokalnymi.  

WARSZTATY MAŁY KSIĄŻĘ
10 kwietnia, godz. 10:30 

Warsztaty kreatywne, podczas których dzieci będą wykonywały kolaż związany z fabułą książki "Mały Książę".

BAJKI BUDZĄ TALENTY – KREATYWNIE Z TEATREM POLSKIM
10 kwietnia, godz. 12:00

Aktor Teatru Polskiego, Piotr Bumaj, zabierze dzieci do świata baśni. Czytanie będzie połączone z warsztatami plastycznymi, grami i zabawami.

foto: freeimages.com