Gdzie i kiedy?
niedziela, 25 lutego 2024, 19:00
Za ile?
25-55 zł
To będzie jedna z najbardziej wybuchowych mieszanek w tym sezonie. Jedni z najciekawszych reprezentantów polskiej muzyki, specjalnie na potrzeby owego wydarzenia, powołają do życia swoistą supergrupę i stworzą specjalny repertuar.

Jubileuszowy sezon Filharmonii w Szczecinie jest doskonałym pretekstem do podsumowań. Jednym z nich będzie koncert dotychczasowych artystów rezydentów, którzy po raz pierwszy, spotkają się na jednej scenie. Artyści w charakterystyczny dla siebie sposób odniosą się do osobistych skojarzeń i wspomnień związanych ze Szczecinem, wnosząc do całości indywidualną i wysublimowaną narrację.

Atom String Quartet to obecnie wiodący polski zespół jazzowy oraz jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych na świecie. Zespół łączy możliwości kwartetu smyczkowego z szeroko rozumianą improwizacją. Jego wielokrotne występy w Filharmonii w Szczecinie, między innymi w ramach programu „Artysta rezydent”, cieszyły się ogromną popularnością.

Marcin Masecki to pianista, kompozytor i aranżer. Równie namiętnym uczuciem darzy muzykę klasyczną, co jazz i awangardę, nie stroni też od romansów z popem. Nagrywa autorskie interpretacje dzieł Chopina i Bacha, a także muzyki międzywojnia. Artysta regularnie koncertuje, wydaje, komponuje i angażuje się w nieszablonowe projekty. Stworzył także muzykę do wielu filmów i seriali, takich jak m.in. Zimna wojna, Ślepnąc od świateł czy 1983.

Miłosz Wośko to pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny i autor tekstów. Tworzy kompozycje i aranżacje nawiązujące do tzw. trzeciego nurtu w muzyce jazzowej, czyli łączenia elementów jazzu z muzyką klasyczną, oraz szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej. Zajmuje się również tworzeniem muzyki do przedstawień teatralnych, filmów animowanych, dokumentalnych i krótkometrażowych. Współpracuje z wieloma wykonawcami muzyki jazzowej i alternatywnej.

Paweł Tomaszewski to wybitny pianista jazzowy, absolwent, a obecnie dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Współpracował z takimi sławami sceny jazzowej jak Michał Urbaniak czy Urszula Dudziak.