Gdzie i kiedy?
sobota, 2 kwietnia 2016, 17:00
Za ile?
30 zł
"Agnieszka i nie tylko" – to przede wszystkim piosenki Agnieszki Osieckiej poukładane w prostą narrację koncertową, która składa się z piosenek Agnieszki Osieckiej oraz kilku piosenek autorstwa serdecznego przyjaciela Julity Kożuszek - Jana Jakuba Należytego (autora tekstów, piosenkarza, dramaturga, który w wieku 18 lat wygrał Opolskie Debiuty).
Zarówno teksty Osieckiej, jak i Należytego charakteryzują się wyrazistą poetyką, która nie jest ckliwa ani naiwna, ale głęboka, wzruszająca i często inteligentnie dowcipna. Wszystko natomiast „kręci się” wokół relacji damsko-męskich.

"Chciałabym szczecińską widownię zabrać w podróż gdzie spotkają miłość w wielu odsłonach, od tej świeżej w zachwycie "Na całych jeziorach Ty", poprzez szybką bezwzględną zdradę "Małgośka", ciepłe uczucie, ale z odrobiną niepokoju "Kiedy mnie już nie będzie" i "Samba do poduszki", zwariowaną miłość do typa spod ciemnej gwiazdy "Sing Sing", a także wizję pięknego wesela, o którym marzy każda kobieta w "Balladzie wagonowej", a potem życie w luksusie "Nie ma jak pompa". Niech widzowie zajrzą w ciemniejsze zakamarki tego najpiękniejszego uczucia, na ulicę Kamienną "Kochankowie z ulicy Kamiennej", a także zadumają się nad nieznośną lekkością bytu "Niech żyje bal". Potem „pijani” od emocji odpoczną na polanie, wąchając konwalie "Zielono mi", a płeć piękna nabierze wiary w siebie po piosenkach Jana Jakuba Należytego "Nie znam nudy" i upewni się, że można być szczęśliwą bez faceta u boku "Wyjdę za mąż za nikogo" albo zdecyduje się już nie zakochiwać, słuchając tekstu do melodii Krzysztofa Komedy o miłości złej jak noc bez dna. A jeśli jesteśmy w szczęśliwym związku to chcemy zapobiec rutynie i prosimy, żeby ukochany nie mówił do nas jak do żony "Sztuczny miód". Jest też kilka piosenek, które nadają się jak najbardziej do wspólnego śpiewania w prostych refrenach "Diabeł i raj", "Ballada wagonowa", "Sing Sing", nasączonych optymizmem i wiosenną energią.

2 kwietnia o g. 18:00 w Starej Rzeźni będzie można powspominać, zapomnieć, odświeżyć się na wiosnę i wypłynąć Na Wielką Wodę."

Data: 02.04.2016
Godzina: 18:00
Sala: Sala Iluzjon
Bilety: wstęp 30 zł – bilety dostępne w Kubryku Literackim
Rezerwacje: 91 822 84 34, kubrykliteracki@csl.eu