Gdzie i kiedy?
Krzywy Gryf
ul. Kolumba 5
sobota, 7 października 2023, 19:00
Za ile?
60 zł
– Równo 35 lat temu rozpoczęło się to całe szaleństwo, które trwa nieprzerwanie do dziś. Mimo wzlotów i upadków nigdy nie zwątpiliśmy w sens obranej drogi i nadal robimy swoje nie zważając na zmieniające się trendy i modę – mówią artyści.

Minęło 35 lat i zamierzamy uczcić ten okrągły jubileusz po prostu grając przez cały następny rok koncerty z przekrojowym setem utworów starych i nowych. Anonsujemy kolejne koncerty w ramach „35th Anniversary tour 2023” i zapraszamy Was serdecznie na nasze TRAUMAtyczne misteria.

TRAUMA

To jedna z najbardziej doświadczonych polskich formacji death metalowych. Rozpoczęła swoją działalność w maju 1988 roku jako Thanatos. Z tego okresu pochodzą dwie taśmy demo, dzięki którym ten elbląski zespół zaczął być coraz częściej wymieniany w gronie liderów rodzimej sceny podziemnej. Wiosną 1992 roku zapadła decyzja o zmianie nazwy na Trauma i pod tym szyldem zespół nieprzerwanie funkcjonuje aż do dziś. Na przestrzeni ponad trzech dekad działalności Trauma wydała osiem studyjnych, płyt, jeden album koncertowy, dwa mini albumy, jeden split, oraz płytę o charakterze retrospektywnym, na którym znalazły się dwa wydawnictwa zespołu pochodzące z różnych okresów działalności. Na przestrzeni ponad 30 lat istnienia zespołu, Trauma zagrała mnóstwo koncertów u boku gwiazd metalu z całego świata. Brała udział w prestiżowych trasach koncertowych jak i festiwalach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Występowała w wielkich halach koncertowych, jak i w małych klubach zbierając całymi latami doświadczenie i obycie scenicznie. Trauma to grupa pasjonatów oddanych bez reszty muzyce i scenie ekstremalnej, którzy mimo tak wielu lat grania wciąż bawią się tym co robią i widać to bezapelacyjnie na ich koncertach.

CALYPTRA

To lokalni rzeźnicy, grający death/thrash metal. Zespół składa się ze starej gwardii szczecińskich wyjadaczy i fanatyków ciężkich brzmień. Nie biorą jeńców, na scenie ogień, piekło, flaki i szatan. Mają na koncie EPkę „Bloody Hunter”. To niemożliwe, by ten koncert odbył się bez ich udziału tym bardziej że w Szczecinie nie grają za często.

BLIND SALVATION

Ich muzyka to czysty, techniczny death metal ze Szczecina. Po kilku latach grania, w marcu tego roku wydali swój debiutancki album „Eyes of Nebulas” pełny mocnych riffów, szybkich blastów, głębokich basów i ciężkiego wokalu. Muza, którą tworzą to nie tylko kawał solidnego, mocnego, porządnego grania, które poniewiera, ale też pasja, miłość i hołd dla tego gatunku.