Gdzie i kiedy?
Dom Kultury „13 Muz”
pl. Żołnierza Polskiego 2, Szczecin
sobota, 25 marca 2023, 19:00
Za ile?
50 zł
25 marca br. przypada 201. rocznica uzyskania przez Grecję niepodległości i jest to jedno z najważniejszych greckich świąt państwowych.

 

Z tej okazji w Sali Kominkowej Pałacu pod Głowami dwójka rodowitych greckich artystów - Stella Karalis oraz Mitro Dimitrisa Dymitriadisa zaprezentują swój nowy program złożony z subiektywnie wybranych, najpiękniejszych greckich piosenek, zagranych tak, jak dyktuje im Elliniki Kardia, czyli „greckie serce”.

Miłośników kultury Hellady, ale nie tylko, zapraszamy do podróży po całym spektrum greckiej muzyki. Od syrtaki, syrtos, przez nostalgiczne ballady czy zebbekika, przy których pękają pod nogami tańczących talerze, po tsiftetelia stanowiące wspólną tradycję kultury Grecji i Turcji, równie bogatej i różnorodnej, jak wielkie i różne są wyspy Hellady.

Warto sprawdzić, co drzemie w tych dwóch pięknych muzycznych „greckich sercach”, tym bardziej, że w pierwszych dniach kalendarzowej wiosny w Sali Kominkowej Pałacu pod Głowami z pewnością zrobi się równie gorąco, jak w samym środku greckiego lata!

 

Wystąpią:

Stella Karalis – wokal, skrzypce, baglama, tzouras

Mitro Dimitrisa Dymitriadisa – gitara, wokal

 

Bilety dostępne na: https://bilety.fm/pl/muzyka/8125-elliniki-kardia-dk-13-muz-szczecin.html