Już w najbliższą sobotę, 11 listopada, będziemy obchodzić 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Oddział IPN w Szczecinie przygotował ogólnopolską akcję #mojaniepodległa oraz event rodzinno-edukacyjny odbywający się w Arenie Szczecin. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin.
#MOJANIEPODLEGŁA to ogólnopolska akcja społeczno-informacyjna przygotowana przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie z okazji zbliżającej się 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej celem jest zachęcenie Polaków do wyrażenia, za pomocą mediów społecznościowych, współczesnego rozumienia i postrzegania pojęcia #MOJANIEPODLEGŁA”. Dla jednych to #TRADYCJA i #WOLNOŚĆ, dla drugich #RODZINA, #ZDROWIE, #NAUKA czy #PRACA. Jak można przyłączyć się do akcji? Wystarczy zrobić wpis lub zdjęcie przedstawiające Waszą definicję i wrzucić je na Twitter, Facebook, Instagram czy Snapchat z hasztagiem #MOJANIEPODLEGŁA. Akcja została zainicjowana w 2016 r.

#Mojaniepodległa to nie tylko aktywność w sieci i w mediach społecznościowych. Tegoroczna odsłona akcji będzie miała również formę eventu rodzinno-edukacyjnego. Zapraszamy mieszkańców Szczecina do wspólnego celebrowania 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Arenie Szczecin w dniu 11 listopada br. w godzinach 13.30-18.00 pod szyldem #MOJANIEPODLEGŁA.

Na parkingu przed Areną powstanie strefa militarno-mundurowa, gdzie zaprezentowany zostanie m.in. sprzęt komponentów 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, w tym najnowszy nabytek samobieżny moździerz "RAK" na podwoziu KTO Rosomaka. Będzie to pierwsza publiczna premiera tego sprzętu w Szczecinie. Ponadto w tej strefie zaprezentują się: Komenda Wojewódzka Policji, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Placówka Straży Granicznej w Szczecinie, Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Dodatkowo w Arenie powstaną strefy edukacyjne Oddziału IPN w Szczecinie oraz partnerów wydarzenia: Muzeum Narodowego, Wojewódzkiej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej, Domu Kultury „Słowianin”, Centrum Powiadamiania Ratunkowego, TVP Szczecin, Radio Szczecin oraz Multinational Corps Northeast Poland.

Nie zabraknie wspólnego tworzenia kokard narodowych i flag Polski. Dla najmłodszych uczestników obchodów przygotowane zostały atrakcje ruchowe tj. tor przeszkód Firefighter Combat Challenge oraz wielkoformatowa gra planszowa przygotowana przez NBP „Drogi do niepodległości”.

Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert polskich pieśni patriotycznych oraz zespołu FEEL. Kulminacyjnym momentem obchodów oraz akcji #mojaniepodległa w 2017 r. będzie próba pobicia rekordu Polski w kategorii największa układanka z pianki modelarskiej „Największe układanka wolnej Polski”.

​ Wstęp do stref oraz na oba koncerty jest bezpłatny. (Wydarzenie ma charakter imprezy masowej do 6000 osób).

PROGRAM:

godz. 13:30

Oficjalne otwarcie uroczystości przez Dyrektora IPN Szczecin, Wojewodę Zachodniopomorskiego, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Prezydenta Miasta Szczecin oraz Dowódcę 12. SDZ. Start strefy edukacyjnej z wystawą o symbolach narodowych i bohaterach niepodległości, warsztatami plastycznymi, grami i zabawami sportowymi, pokazem najnowszego sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego, konkursami z nagrodami i otwarciem lodowiska.

godz. 14:30
Występ Zespołu Pieśni i Tańca Szczecinianie, z którym nie tylko potańczymy, ale również wspólnie zaśpiewamy pieśni patriotyczne.

godz. 15:30
Bicie oficjalnego Rekordu Polski w kategorii „Największa mozaika z pianki modelarskiej”. 400 elementów o łącznej powierzchni 560 m. kw. pomalowały dzieci i młodzież ze Szczecina. Wspólnie ułożymy je na trybunie głównej i pokażemy całej Polsce największą mozaikę!

godz. 16:00
Koncert zespołu Feel.

NA WSZYSTKIE ATRAKCJE (poza lodowiskiem) WSTĘP WOLNY. ILOŚĆ MIEJSC PODCZAS KONCERTÓW OGRANICZONA DO 6000 OSÓB. Regulamin i szczegóły na mojaniepodlegla.pl
Gdzie i kiedy?
Od: sobota, 11 listopada 2017, 13:30
Do: sobota, 11 listopada 2017, 17:00
Za ile?
darmowe