Na łowców okazji i poszukiwaczy perełek w najbliższą niedzielę czeka nie lada gratka! Przed nami pierwsza w tym roku edycja Pchlego Targu na Pogodnie, który za każdym razem przyciąga setki wystawców i odwiedzających. Dodatkowo na pl. Waleriana Pawłowskiego będą czekać nie tylko przedmioty, które szukają nowego domu, ale i mnóstwo pięknego rękodzieła. To za sprawą odbywającego się w tym samym terminie świątecznego kiermaszu rękodzieła.

W niedzielę, 24 marca, Rada Osiedla Pogodno zaprasza mieszkańców Szczecina na dwa wydarzenia – cieszący się dużą popularnością pchli targ oraz towarzyszący mu coroczny Świąteczny Jarmark Rękodzieła. W jednym miejscu znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy przedmiotów z drugiej ręki, jak i ci szukający oryginalnych dekoracji na wielkanocny stół.

Obie imprezy odbędą się na pl. im. W. Pawłowskiego. Wystawców jarmarku rękodzieła znajdziemy pod zadaszeniem, na terenie placu pod gołym niebem swoje stoiska rozłożą uczestnicy pchlego targu.

Wstęp zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających jest bezpłatny. Nie ma też zapisów – każdy, kto przyjdzie, będzie mógł wystawić swoje stoisko.

Organizatorzy podkreślają, że wystawiający muszą zadbać we własnym zakresie o stojak czy stół. Dodatkowo przypominają, że uczestnikom nie wolno wjeżdżać samochodami na plac ani zastawiać bram wjazdowych do posesji, nawet w celu wypakowania towaru.

Na swoiste „łowy” organizatorzy zapraszają w niedzielę, 24 marca, w godz. 10:00-15:00.