W miniony weekend Paweł Krężelok zadebiutował w pucharze Volkswagen Castrol Cup. Po kwalifikacjach kierowca startował z ósmej pozycji.

Debiut na większych maszynach młody kierowca uznaje za udany.

Kwalifikacje przejechałem szybko i czas, który uzyskałem ustawił mnie na ósmym polu startowym. Byłem bardzo szczęśliwy, ten wynik dał wiele do myślenia... Na startach do obu wyścigów nie było mi łatwo i traciłem pozycje, które później musiałem odrabiać. Niestety nie miałem dużo czasu aby potrenować starty. Nie stanowiło to dużego problemu, bo tempo wyścigowe miałem dobre i wyprzedzałem kolejnych rywali. Dwukrotnie udało mi się ukończyć wyścig blisko pierwszej dziesiątki, więc jestem zadowolony z debiutu w Volkswagen Castrol Cup. Po tej rundzie jestem jeszcze bardziej zmotywowany do walki. - pisze na swym profilu w portalu Facebook, Paweł Krężelok.

Szczeciński kierowca do zawodów dołączył w połowie turnieju – wszystko z powodu wymaganego wieku. Niezbędne 16 lat ukończył dopiero w czerwcu. Przed Krężelokiem jeszcze dwa wyścigi w Volkswagen Castrol Cup. Kierowca nie kryje, że jego celem na kolejne rundy jest pierwsza dziesiątka.

Nie mogę się już doczekać rundy na torze Hungaroring, ponieważ bardzo polubiłem ten obiekt podczas serii Kia Lotos Race. Chcę pokazać, że stać mnie na pierwszą dychę! - dodaje młody kierowca.

Więcej informacji nt. Pawła Krężęloka można odnaleźć na jego profilu w serwisie Facebook.