Zapowiadają, że będą mówić o samych ciekawostkach. Przy tym za swoją pracę nie zamierzają pobierać opłat, ale liczą na napiwki. W Szczecinie ruszają Free Walking Tours.
Idea Free Walking Tours, która ponad dekadę temu narodziła się w Berlinie, teraz jest popularna na całym świecie. Przewodnicy oprowadzają chętnych po swoim mieście, ale nie pobierają za to opłat. Udział w wycieczce jest całkowicie bezpłatny, ale jeżeli chcemy docenić pracę i zaangażowanie przewodnika, możemy dać mu napiwek.

W Szczecinie cykl spacerów Free Walking Tours postanowiło zorganizować Biuro Podróży Wondertours. Pierwsza wycieczka odbędzie się w najbliższą niedzielę, 6 marca. Zaplanowano dwugodzinny spacer śladem historii zaklętych w mogiłach Cmentarza Centralnego. - Podczas spaceru odwiedzimy mogiły najbardziej zasłużonych, choć niekiedy zupełnie zapomnianych osobistości spoczywających na szczecińskiej nekropolii, przypominając przy tym ich zasługi. Poznamy bliżej charakterystykę wspaniałych dzieł architektury cmentarnej, postaramy się też przybliżyć atmosferę dramatycznych wydarzeń z historii, których ofiary zostały pochowane na szczecińskim cmentarzu – zapowiadają organizatorzy.

Zbiórka o godz. 14:00 przed bramą główną Cmentarza Centralnego przy ul. Ku Słońcu. Oprowadzać będzie szczeciński pilot i przewodnik Radosław Łątka.

Co w kolejne niedziele marca?
W następne niedziele marca zaplanowano zwiedzanie centrum Szczecina, podczas którego najbardziej charakterystyczne punkty naszego miasta zostaną przedstawione w nieco innej perspektywie (13 marca, zbiórka przed gmachem Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego) oraz spacer po Parku Kasprowicza i Lasku Arkońskim (20 marca, zbiórka przy pomniku Jana Pawła II).

- Podczas spaceru dowiemy się jak zmieniło się ulubione miejsce wypoczynku szczecinian na przestrzeni ostatnich stu lat, porównamy obecną infrastrukturę parku z przedwojenną, przywołamy sławne postacie związane w jakiś sposób z parkiem. Opiszemy też nigdy nie zrealizowane projekty jakie miejscy planiści mieli wobec mijanych przez nas miejsc – zachęcają organizatorzy. Każda wycieczka startuje o godz. 14:00.

Więcej informacji tutaj