Do świata ekstremalnie niskich temperatur, skroplonych gazów i widowiskowych doświadczeń przeniosą się widzowie spektaklu „O dwóch takich, co skroplili azot”. Przedstawienie odbędzie się w najbliższą sobotę w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego.

Spektakl oparty jest na historii przełomowego, choć nieco zapomnianego odkrycia dwóch polskich naukowców – Karola Olszewskiego i Zygmunta Wróblewskiego, którzy jako pierwsi na świecie uzyskali ciekły azot.

- Odkryjemy przed publicznością tajniki chemii i fizyki, wspólnie przeprowadzimy zadziwiające eksperymenty, a wszystko to zostanie obficie okraszone humorem – zapraszają na spektakl organizatorzy.

Ta interaktywna i widowiskowa lekcja fizyki i chemii odbędzie się w najbliższą sobotę, 7 listopada, w gmachu Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Spektakl rozpocznie się o godz. 11:00. Bilety kosztują 15 zł, ich rezerwacji można dokonać pod adresem info@muzeum.szczecin.pl

Przedstawienie jest przeznaczone dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Po zakończonym spektaklu będzie można odwiedzić interaktywną wystawę Miasto Nauki.

Spektakl „O dwóch takich, co skroplili azot” jest efektem współpracy Muzeum Narodowego w Szczecinie z Fundacją "Miasto Nauki"  oraz Agencją Artystyczną "Kompania Marzeń".