Pieszo, w kajaku i na rowerze. Jest wiele możliwości zwiedzania Szczecina, a od teraz wszystkie propozycje zebrane będą w jednym miejscu. Na najbliższy spacer śladami miejskich pomp zaprasza przewodnik miejski Tomasz Wieczorek.

Tours Szczecin to platforma, gdzie mieszkańcy i turyści mogą znaleźć propozycje wycieczek z przewodnikami miejskimi po Szczecinie i okolicach. Na stronie www.tourszczecin.eu można wybrać aktywność na każdy dzień i poznawać historię otaczającego świata. Znajdziemy spacery zarówno bezpłatne, jak i płatne.

I tak przewodnicy zapraszają m.in. na zwiedzanie odrestaurowanej Willi Lentza, Wieży Bismarcka, Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, dziedzińców Zamku Książąt Pomorskich oraz rejs rozlewiskami Odry.

– Wyszukiwanie jest łatwe poprzez wygodne sortowanie i filtrowanie zasobów. Platforma działa w trzech wersjach językowych: polskim, niemieckim, angielskim. Każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Celina Wołosz, rzecznika prasowa miejskiej spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia.

W najbliższą sobotę, 30 marca, przewodnik Tomasz Wieczorek zaprasza na bezpłatny spacer śladami miejskich pomp. Zbiórka o godz. 12:00 przy Bramie Portowej. Więcej: https://tourszczecin.eu/wycieczki/302/