spektakle i opery

WRACAJ

foto: Katarzyna Chmura / materiały prasowe Teatru

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Niedziela, 02.02.2020
O której godzinie?
19:00
Za ile?
30 i 35 zł
Opis wydarzenia
„Wracaj” Przemysława Pilarskiego to historia człowieka o pseudonimie Bobby Kleks, który powraca po latach do powojennego Radomia.

 

Postać przypominająca Boba Dylana, standuppera (w tej roli nagrodzona Anna Januszewska) wraca do miejsca nazywanego niegdyś domem, nie mogąc odnaleźć w nim śladów przeszłości. Nagrodzony Złotą Maską spektakl porywa niezwykłą rytmicznością i wyrazistym obrazem.

Bohater próbuje odnaleźć się w swojej, nie-swojej przestrzeni, która jest już zasiedlona przez mieszkańców, którzy też są „nie u siebie”. Zanurzeni w przeszłości bohaterowie balansują między tym, co widzialne, a tym, co ukryte; między natręctwem zacierania pamięci, a obsesyjnym tropieniem jej śladów. To także historia o zagubieniu młodych ludzi w otaczającej rzeczywistości i o tym, jak bardzo na to, kim jesteśmy, składają się energie innych osób – tych, które spotykamy, ale także tych, po których zajmujemy pewne przestrzenie.

Spektaklu „Wracaj” w reżyserii Anny Augustynowicz to koprodukcja Teatru Współczesnego w Szczecinie i łódzkiego Teatru Powszechnego, realizowana na potrzeby XXV Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W spektaklu zobaczymy troje szczecińskich aktorów: Annę Januszewską, Marię Dąbrowską i Adama Kuzycza-Berezowskiego, na scenie razem z Moniką Kępką, Małgorzatą Goździk i Jakubem Kryształem. Autorem dramatu jest Przemysław Pilarski (laureat Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za ten tekst), muzykę skomponował Jacek Wierzchowski, za scenografię odpowiada Marek Braun, kostiumy to dzieło Wandy Kowalskiej, światło reżyseruje Krzysztof Sendke, a autorem projekcji wideo jest Wojciech Kapela.

Naszą recenzję spektaklu "Wracaj" można przeczytać tutaj

 

Nagrody:

- Złota Maska za najlepszy spektakl sezonu 2018/2019 oraz Złota Maska za rolę Bobby’ego Kleksa dla Anny Januszewskiej (wrzesień 2019);

- Subiektywny Spis Aktorów Teatralnych sezonu 2018/2019 Jacka Sieradzkiego: Anna Januszewska wyróżniona za „mistrzostwo” w spektaklu „Wracaj”

 

Przemysław Pilarski "Wracaj"

reżyseria: Anna Augustynowicz

scenografia: Marek Braun

wideo: Wojciech Kapela

reżyseria światła: Krzysztof Sendke

muzyka: Jacek Wierzchowski

kostiumy: Wanda Kowalska

asystent reżysera: Adam Kuzycz-Berezowski/Małgorzata Goździk

 

obsada:

Maria Dąbrowska

Anna Januszewska

Monika Kępka

Małgorzata Goździk

Adam Kuzycz-Berezowski

Jakub Kryształ

 

koprodukcja z Teatrem Powszechnym w Łodzi

spektakl zrealizowany na potrzeby XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

 

prapremiera:

29 marca 2019, Teatr Powszechny w Łodzi, Mała Scena (w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych)

26 kwietnia 2019, Teatr Współczesny w Szczecinie, Malarnia

spektakl trwa: 75 minut

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję