W połowie grudnia nieopodal Mostu Długiego pojawił się nowy pawilon handlowy ulokowany na pływającej platformie. Jak udało się nam dowiedzieć, wiosną uruchomiona zostanie w nim lodziarnia. Co ciekawe, lokal należy do właściciela znanej w całej Polsce marki lodów Ekko, które w latach 90. produkowane były w Szczecinie.

Nie ma nic dziwnego, że przedsiębiorcy chcą lokować swój biznes na bulwarach. W sezonie letnim teren nad Odrą cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów. Zaczęły się jednak pojawiać głosy, że zabudowywanie bulwarów pawilonami posunęło się już za daleko, czego dowodem ma być największy z dotychczasowych lokali, który właśnie powstaje w okolicach Masztu Kapitana Maciejewicza. Miasto nie zamierza jednak zatrzymywać komercjalizacji tej przestrzeni. Mowa nie tylko o terenie na lądzie, ale i na wodzie. W pobliżu Mostu Długiego pojawił się niedawno nowy lokal umieszczony właśnie na pływającej platformie.

– Pływającym pawilonem - zacumowanym przy Bulwarze Piastowskim - zarządza firma DPS sp z o. o. Spółka Komandytowa. Jej właściciel planuje wiosną uruchomić w pawilonie lodziarnię. Lokal ma być czynny od marca do października. Niewykluczone jednak, że w przypadku dużego zainteresowania, mała gastronomia czynna będzie do końca roku – informuje Małgorzata Miszczuk z Żeglugi Szczecińskiej.

„Bulwary to topowa lokalizacja w Szczecinie”

Wiele wskazuje na to, że nowa lodziarnia nie będzie standardowym lokalem cukierniczym. Właściciele mają duże ambicje:

– Będą to lody naturalne własnej produkcji, część procesu tworzenia będzie można obserwować na żywo w lokalu. Lokal będzie firmowany marką Eccolo, odwołującej się do fabryki lodów EKKO, które były produkowane w Szczecinie. Oba projekty łączy osoba właściciela – zdradza Andrzej Szrenfer, koordynator projektu. – Pawilon ulokowany jest na wodzie, bo chcemy, żeby był mobilny i żeby można było zmieniać lokalizację. Wydaje się jednak, że bulwary to topowa lokalizacja w Szczecinie – dodaje Szrenfer.

Nowy lokal zostanie otwarty w marcu. Niebawem kontynuowane mają być prace nad zabezpieczeniem obiektu od strony wody.