wystawy

WIRTUALNA WYSTAWA: DUST SETTLES, SOAPS SLIP

foto: kadr z wirtualnej wystawy

Gdzie?
wystawa online na https://13muz.eu/dust-settles-soaps-slip-wystawa-wirtualna/
Kiedy?
Środa, 04.03.2020
O której godzinie?
19:00
Do kiedy?
Wtorek, 30.06.2020
Do której godziny?
19:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Dom Kultury 13 Muz zaprasza na pierwszą wirtualną wystawę w galerii JEDNA/DRUGA.

 

Kuratorem galerii jest Monika Szpener. Pierwszą wirtualną wystawą w naszej wirtualnej galerii jest wystawa „Dust settles, soaps slip”, której wernisaż odbył się 4 marca br. Tym samym jest to pierwsza wirtualna wystawa w Domu Kultury „13 Muz”.

Zapach spalonego lasu, skrzypienie topniejącego śniegu, otchłań dziury ozonowej, muśnięcie huraganu – jak bardzo wąska jest nasza perspektywa na niezwłoczność tego co nieuchronnie nadciąga. Trwamy w codziennych czynnościach starając się utrzymać na dystans niepokojące myśli, uciekając wzrokiem, usprawiedliwiając każde wybory.

Dust settles, soaps slip podąża tym nostalgicznym tropem budując krajobraz ze znalezionych przedmiotów, dywagując co jeszcze może z nich powstać.

Stars cry to konstelacja konsumpcjonizmu, rzeczy które uwielbiliśmy tworząc sobie przyjemne miejsce do życia. Są to też rozbłyskujące upadłe meteoryty popkultury przypominające o cywilizacji z nieokreślonych zamierzchłych czasów.

Serdecznie zapraszamy na wirtualne zwiedzanie! Wystawa do obejrzenia na https://13muz.eu/dust-settles-soaps-slip-wystawa-wirtualna/

 

Wystawa znalazła się w programie 15. Europejskiej Nocy Muzeów (16 maja), która w tym roku przybrała formułę Wirtualnej Nocy Muzeów.

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję