To intrygująca propozycja dla wszystkich, którzy pragną spędzić czas w nieoczywisty sposób i jednocześnie cieszyć się otoczeniem prawdziwej perełki szczecińskiej architektury. Willa Lentza zaprasza do swojego ogrodu na plenerowe śniadanie przy muzyce na żywo i przepysznych wypiekach.

W najbliższą sobotę, 23 lipca, odbędzie się pierwsza edycja plenerowego wydarzenia „Słodkie śniadanie w ogrodzie Augusta Lentza”. To wspaniała okazja, by w nietypowym otoczeniu spędzić czas w rodzinnym gronie.

– Inspiracją dla powstania tego wydarzenia są inne letnie śniadania wyprawiane w parkach, przy wodzie i wśród zieleni – mówi Jan Koprowicz, rzecznik prasowy Willi Lentza. – My jeszcze dokładamy tu to skłonienie się do czasów, kiedy willa była budowana. I wyobrażamy sobie w ten sposób, że w tamtych czasach właściciele właśnie tak mogli jadać śniadania.

Na wszystkich odwiedzających willę czeka wiele atrakcji, w tym muzyka grana na żywo. W pierwszej części z całą pewnością nie zabraknie tria smyczkowego na skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Artyści zagrają dzieła m.in. Beethovena, Straussa, Schuberta czy Brahmsa. W drugiej pojawi się muzyczna niespodzianka.

A co będzie można zjeść podczas sobotniego śniadania? – Otwieramy naszą kawiarnię, to będzie jej taki chrzest bojowy – przyznaje Koprowicz. – Będzie można tam kupić różne wypieki, ciastka, np. bezę z mascarpone, jaglanki owocowe w kubeczkach. A w cenie biletu wstępu wliczone są już napoje: woda, soki, kawa oraz herbata.

Śniadanie na trawie rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 14:00. Jak zapewniają organizatorzy, na jego ostateczny kształt i program będą mieli wpływ przede wszystkim biesiadujący.

Podczas wydarzenia będzie również możliwość zwiedzania pałacowych wnętrz oraz podziwiania wystaw stałych i czasowych.

Dodatkowo ci, którzy postanowią pojawić się ubrani w elementy garderoby z czasów Augusta Lentza mogą liczyć na drobne upominki. 

– To idealna pora roku, by wybrać się na rodzinne śniadanie na łonie natury, posłuchać muzyki i cieszyć się smacznymi produktami – zachęca Koprowicz.

Bilety na wydarzenie dostępne są na stronie: https://bilety.fm/pl/muzyka/7437-slodkie-sniadanie-w-ogrodzie-augusta-lentza-willa-lentza-szczecin.html