Co dostaniemy w zamian za 100 butelek? Rabaty na zakup biletów na Arkonkę, kąpielisko Dąbie oraz wydarzenia w „Słowianinie” i „Krzemieniu”. Poznaliśmy propozycję programu lojalnościowego butelkomatów w ramach zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.

„Zaproponowany przelicznik to 10 procent rabatu za zgromadzone przez użytkownika aplikacji 100 punktów. Natomiast jedna butelka (niezależnie od jej wielkości) to 1 punkt” – informuje zastępczyni prezydenta Szczecina Anna Szotkowska w odpowiedzi na interpelację radnego Przemysława Słowika.

Jak to się przekłada na konkretne kwoty? W 2023 roku bilet normalny na Arkonkę kosztował 24 złote. Sto butelek da nam w takim razie 2,4 zł rabatu. W przypadku Dąbia to 1,6 zł rabatu. Jeśli chodzi o „Krzemień” i „Słowianin” ceny biletów na wydarzenia rozpoczynają się od kilkudziesięciu złotych.

„Pojawi się także opcja charytatywna, umożliwiająca przekazanie zebranych punktów na szczecińskie schronisko dla bezdomnych zwierząt” – dodaje Anna Szotkowska.

Pięć butelkomatów w ramach zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego stanęło przy ul. Owocowej (obok dworca PKP), parkingach przy Arkonce i Netto Arenie, na terenie kąpieliska Dąbie oraz skateparku Majowe. Dostawa i montaż kosztowały 890 tys. zł brutto.

Kiedy urządzenia zaczną przyjmować butelki i puszki aluminiowe? Konkretna data nadal nie jest znana.

„Butelkomaty zostaną uruchomione i udostępnione po zawarcia przez Enea Operator umów na dystrybucję i sprzedaż energii elektrycznej i podłączeniu urządzeń do zasilania” – informuje Anna Szotkowska.