Pokazy mody dziecięcej, spotkania z bohaterami bajek, bezpłatna strefa dmuchańców i dziesiątki stoisk z zabawkami, dziecięcą odzieżą czy szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych. Nie zabraknie ciekawych warsztatów, spektakli interaktywnych oraz porad specjalistów. W weekend w Szczecinie odbędą się targi dla rodziców i dzieci „DZIECKO Mama Tata 2016”.
To będą pierwsze targi branży dziecięcej w Azoty Arenie. W najbliższą sobotę i niedzielę, 3 i 4 września, swoje oferty zaprezentuje tam blisko 100 wystawców. Wśród nich m.in. sklepy z zabawkami, niezbędnymi dziecięcymi artykułami, odzieżą, wyposażeniem dziecięcych pokojów. Targi to także przegląd usług rozrywkowych, edukacyjnych oraz szeroki wybór zajęć sportowych i pozalekcyjnych. W programie znalazły się także liczne spotkania ze specjalistami.

- Centrum narodzin Mamma czy Mediklinika zamienią swoje stoiska w gabinety lekarskie. Ponadto odbędą się konsultacje pedagogiczne, psychologiczne, terapeutyczne, muzyczne, a także kosmetyczne zarówno dla dzieci, jak i rodziców – wymienia Kamila Gębska z działu organizacji Targów DZIECKO Mama Tata. - Organizatorzy przygotowali również panele dyskusyjne na małej i dużej scenie. Każdy odwiedzający otrzyma program imprezy ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi dwóch dni targowych – dodaje.

Na odwiedzających targi czeka także mnóstwo atrakcji (zarówno w środku hali, jak i na zewnątrz), m.in. kolorowa strefa dmuchańców, liczne warsztaty np. z robienia lizaków, pokazy mody dziecięcej, spotkania z bohaterami bajek, specjalne strefy zabaw, zajęcia plastyczne i sportowe, kule wodne, zabawy na plaży. Jak zapowiadają organizatorzy, niemalże przy każdym stoisku zaplanowano konkursy z nagrodami. Poza tym na scenie będą odbywały się interaktywne pokazy: spektakl teatralny "Alicja w Krainie Czarów", audycja muzyczna Wilkart czy zabawy rytmiczne po angielsku.

- Targi DZIECKO Mama Tata to świetna okazja do spędzenia rodzinnego weekendu pełnego wrażeń – przekonuje Gębska. Targi będzie można odwiedzać w sobotę i niedzielę w godz. 10:00 – 18:00. Wstęp dla wszystkich jest bezpłatny.

Partnerem Głównym targów DZIECKO Mama Tata 2016 jest Salon Artykułów Dziecięcych Oleńka. Pozostali partnerzy: Centrum Narodzin Mamma, Mediklinika, Park Trampolin Fun Jump, Dziecięcy Uniwersytet Technologiczny DUTEK, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum, Agencja Artystyczno-Promocyjna Dobry Animator.