Debata ekonomiczna, warsztaty dla dzieci oraz koncerty – to tylko część zaplanowanych atrakcji. W sobotę (9 września) Zachodniopomorska Szkoła Biznesu organizuje w Ogrodach Śródmieście wielką imprezę z okazji 30-lecia uczelni. Do wspólnego świętowania zaprasza wszystkich mieszkańców.

Dobra zabawa dla całych rodzin

Świętowanie rozpocznie się już o 10:00 od porannej rozgrzewki z elementami jogi i pilatesu. O godz. 11:00 scenę przejmie Teatr Lalek Pleciuga z pokazem japońskiego teatru obrazkowego KAMISHIBAI. Zaplanowano też warsztaty edukacyjne dla dzieci.

– Nasza praca to nieustanny kontakt z ludźmi. Wiemy, że biznes to głównie relacje. Nasi absolwenci, do których między innymi skierowane jest to święto, mają rodziny i dzieci – mówi rektor ZPSB, Justyna Osuch-Mallett. – Stąd pomysły na atrakcje dla najmłodszych – robienie brokatowych tatuaży, plecenie warkoczyków, malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych, tworzenie zwierzątek z balonów i dużo waty cukrowej.

Organizatorzy pomyśleli nie tylko o najmłodszych. Technikum Kreatywne, szkoła średnia działająca przy ZPSB, przygotowało mnóstwo atrakcji dla trochę starszych dzieci i ich rodziców To m.in. nauka składania komputerów, strefa gier retro oraz gier bez prądu, pokaz gier bitewnych a także nauka profesjonalnego rysowanie na tabletach.

Jak na prawdziwą imprezę urodzinową przystało, o godz. 12:30 pojawi się również wielki, różowy tort.

Dyskusja o gospodarce i muzyczne zakończenie

Głównym punktem obchodów 30-lecia ZPSB będzie debata ekonomiczna zatytułowana „Pionier czy Maruder? O polskiej ekonomii na serio i bez fałszu”. Od godz. 17:00 prof. Aneta Zelek wraz z gośćmi będzie dyskutować o kondycji polskiej gospodarki i czekających nas rewolucjach. Debata będzie transmitowana w Internecie.

Wieczór upłynie przy najlepszej muzyce. Wystąpi m.in. orkiestra WOOD'n'BRASS BAND, zaplanowano też koncert muzyki celtyckiej w wykonaniu zespołu DAIR & SEDINUM CELTICUM. Na finał zagra znany w Szczecinie DJ Twister.

– 30 lat Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu – Akademii Nauk Stosowanych na rynku edukacyjnym nie byłoby możliwe bez zaangażowania i współpracy wspaniałych ludzi. Dlatego nasze 30. urodziny świętujemy razem. To wydarzenie będzie otwarte dla wszystkich szczecinian i mieszkańców naszego regionu! Weźcie ze sobą przyjaciół, znajomych i wszystkich bliskich – zaprasza rektor ZPSB Justyna Osuch-Mallett.

Wielkie święto ZPSB już w sobotę, 9 września, w Ogrodach Śródmieście przy ul. Wielkopolskiej 19. Impreza rozpocznie się o 10.00 i potrwa do późnych godzin nocnych. Wstęp wolny.

Harmonogram 30-lecia ZPSB:

10:00 - 11:00 - PORANNY ROZRUCH - relaksujące i energetyzujące ćwiczenia ruchowe, z elementami jogi i pilatesu

11:00 - 12:00 - Teatr Lalek PLECIUGA - pokaz japońskiego teatru obrazkowego KAMISHIBAI oraz warsztaty dla najmłodszych

12:00 - 16:00 - ANIMACJE DLA DZIECI - brokatowe tatuaże, warkoczyki, balony i bańki, a wszystko to pod okiem profesjonalistów z WONDER KIDS

12:30 - TORT URODZINOWY - przepyszny poczęstunek, przygotowany przez Cukiernię RÓŻOWA, dla wszystkich szczecinian! Dodatkowo niepowtarzalna szansa na uścisk dłoni Pani Rektor

13:30 - KRYSTIAN ALABRUDZIŃSKI / PSYCHOL W BIZNESIE - arcyciekawy wykład o roli rozwoju w prowadzeniu własnej firmy

14:00 - 16:00 - OPEN STAGE - wystąpienia naszych Partnerów edukacyjnych i biznesowych

17:00 - 18:30 - DEBATA EKONOMICZNA - „Pionier czy Maruder? O polskiej ekonomii na serio i bez fałszu” - o kondycji polskiej gospodarki i czekających nas rewolucjach dyskutować będą prof. Aneta Zelek wraz z gośćmi

19:00 - 19:30 - WOOD’n’BRASS BAND - niezwykły koncert instrumentalny, w wykonaniu profesjonalnej orkiestry

20:00 - 21:00 - DAIR & SEDINUM CELTICUM - koncert muzyki celtyckiej, czyli wspaniała podróż po irlandzkich dźwiękach i potupajkach

21:00 - 22:00 - AGATA KONDZIOŁKA-RYDZAK - autorski recital muzyczny

22:00 - 02:00 - DJ TWISTER - impreza, dopóki starczy tchu!