Będą trudne pytania, ważne tematy i słowne potyczki polityków z czołowych miejsc na wszystkich sześciu ogólnopolskich listach do sejmu. Portal wSzczecinie.pl zaprasza 12 października o godzinie 20.00 do Galerii Kaskada na wielką debatę wyborczą z udziałem publiczności.

To już druga debata organizowana przez redakcję wSzczecinie.pl i Galerię Kaskada. W tym roku zaproszenia przyjęli reprezentanci wszystkich ogólnopolskich komitetów:

  • Damian Stawikowski (Bezpartyjni Samorządowcy)
  • Jarosław Rzepa (Trzecia Droga)
  • Dariusz Wieczorek (Nowa Lewica)
  • Zbigniew Bogucki (Prawo i Sprawiedliwość)
  • Marcin Bedka (Konfederacja)
  • Sławomir Nitras (Koalicja Obywatelska)

Kandydaci będą musieli odpowiedzieć nie tylko na pytania przygotowane przez redakcję wSzczecinie.pl, ale i te zadawane przez Internautów w czasie trwania debaty. Przygotowaliśmy dla nich również „niespodziankę”, z którą będą musieli się zmierzyć podczas spotkania. 

– Chcemy zaskoczyć kandydatów. To nie będzie dla nich prosta debata. Zmierzą się z trudnymi pytaniami w bezpośredniej obecności publiczności. Przed nami wybory parlamentarne, a dzięki naszej debacie będzie można lepiej poznać osoby, które chcą nas reprezentować w sejmie – zapowiada Michał Kaczmarek z wSzczecinie.pl, który poprowadzi spotkanie.

Po raz kolejny partnerem wydarzenia została Galeria Kaskada. To właśnie w jej przestrzeniach kandydaci zmierzą się w jedynej takiej debacie w mieście.

– Galeria Kaskada to nie tylko przestrzeń do zakupów i relaksu. Chcemy być częścią wydarzeń ważnych dla mieszkańców. Debata w 2019 roku pokazała nam, że galeria handlowa może stać się areną kulturalnej wymiany poglądów – mówi Norbert Fijałkowski, dyrektor centrum handlowego Galeria Kaskada Szczecin w ECE Projektmanagement Polska Sp. z o.o.

Podobnie jak 4 lata temu, debata będzie transmitowana na żywo w portalu wSzczecinie.pl oraz mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/wszczeciniepl/. W tym roku będzie można jej także posłuchać na antenie Radia Super FM.

– Gdy w 2019 roku zorganizowaliśmy pierwszą debatę, usłyszeliśmy, że był to brawurowy pomysł. Okazało się, że wyprowadzenie polityków z telewizyjnego studia oraz zaprowadzenie ich do ludzi, było strzałem w dziesiątkę. W tym roku chcemy powtórzyć ten sukces – podkreśla Wojciech Wirwicki, właściciel wSzczecinie.pl.

Debata parlamentarna rozpocznie się 12 października o godz. 20:00 w Galerii Kaskada (poziom -1).