koncerty

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE: Wieczór w oktecie

foto: fragment grafiki promującej wydarzenie / materiały prasowe

Gdzie?
kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul. św. Ducha 9
Kiedy?
Sobota, 14.07.2018
O której godzinie?
19:00
Za ile?
25 - 45 zł; bilety dostępne na bilety.fm
Opis wydarzenia
Wybitni artyści krajów basenu Morza Bałtyckiego wyruszają po raz drugi w prestiżową trasę koncertową po Europie pod szyldem projektu Baltic Neopolis Virtuosi, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, organizowanego przez Baltic Neopolis Orchestra. Artyści w różnych składach wykonawczych odwiedzą w tym roku w ramach projektu m.in. takie kraje jak: Estonia, Niemcy, Indie czy Rosja, promując tym samym polską kulturę i muzykę polskich kompozytorów. Wystąpią też w Szczecinie. Koncert odbędzie się już 14 lipca o godz. 19:00 w kościele pw. Jana Ewangelisty przy ul. św. Ducha.

W najbliższych dniach odbędą się koncerty, w których zespół wystąpi w oktecie, m.in. w ramach cyklu wielcy Koncertmistrzowie, wykonując utwory przeznaczone na ośmioosobowe składy kameralne. Zespół poprowadzi Rafał Zambrzycki-Payne (skrzypce) – Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

W programie znajdą się dzieła kompozytorów z Polski, Szwecji, Estonii oraz Niemiec, których twórczość stanowi „klasykę współczesności”, kamień milowy sztuki XX wieku. Premierowo zostanie wykonana Uwertura na oktet smyczkowy Mikołaja Góreckiego w aranżacji na oktet.

Projekt Baltic Neopolis Virtuosi przedstawia najcenniejsze zjawiska i trendy w muzyce polskiej i europejskiej poprzez koncerty zespołu bałtyckiego złożonego z wybitnych muzyków. Baltic Neopolis Virtuosi został założony przez polskich artystów, solistów we współpracy z międzynarodowymi artystami, ze szczególnym uwzględnieniem muzyków z krajów nadbałtyckich. Ten międzynarodowy projekt, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego rozpoczął działalność w 2016 roku i koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwecji, na Litwie i w Estonii, a w najbliższych miesiącach zagości w salach koncertowych w Rosji, Wietnamie i Indiach. Główną misją BNV jest promocja muzyki zarówno polskiej, jak i nadbałtyckiej oraz standardowej muzyki kameralnej dla większych zespołów od kwintetów do oktetów, dostarczających wysokiej jakości koncerty.

WIELCY KONCERTMISTRZOWIE: Wieczór w oktecie

14.07.2018 (sobota), godz. 19:00

kościół pw. św. Jana Ewangelisty, ul. św. Ducha 9

Artyści:

Rafał Zambrzycki-Payne (skrzypce) – Koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach

Emanuel Salvador (skrzypce) – Koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra

Magdalena Ziarkowska (skrzypce)– Koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej

Karolina Koczur (skrzypce) – Akademia BNO

Vladimir Bukac (altówka) – Talich Quartet

Bogoslav Andreev (altówka) – Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt

Adam Klocek (wiolonczela) – Solista i Dyrektor Filharmonii Kaliskiej

Andreas Lend (wiolonczela) – Koncertmistrz Rahvusooper w Estonii

Program:

- Mikołaj Górecki Uwertura na oktet smyczkowy (prawykonanie)

- Dag Wiren Serenade op. 11

- Peeter Vahi Oktet smyczkowy "To the mother"

- Arvo Pärt "Summa"

- Max Bruch Oktet smyczkowy B-dur

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję