inne

Wieczory Filmowe z OFFicyną [repertuar]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 28.08.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
W każdą środę sierpnia 2019 r. kontynuujemy niesamowitą podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Sierpień przeniesie nas w świat oscarowych produkcji XX wieku, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

 

Wieczory Filmowe z OFFicyną: Oscarowy Sierpień

środy, godzina 18:00

Kino Szczecińskiego Inkubatora Kultury,al. Wojska Polskiego 90

wstęp wolny


środa 07.08.2019 r., godz. 18:00

Teksańskie życie z rolą Richarda Gere'a

Film w reżyserii geniusza reżyserii, Terrence'a Malicka, twórcy „Badlands” i „Cienkiej czerwonej linii”. Akcja rozgrywa się w 1916 roku w Teksasie. Poetycka opowieść o miłości i poszukiwaniu lepszego życia ze wspaniałymi kreacjami Richarda Gere'a i Brooke Adams. Oscar w kategorii „najlepsze zdjęcia”.

środa 14.08.2019 r., godz. 18:00

Jack Nicholson w filmie reżyserii Romana Polańskiego

Amerykańskie arcydzieło Romana Polańskiego zaliczane do nurtu neo-noir. Znakomity Jack Nicholson wciela się w postać prywatnego detektywa, który musi rozwiązać skomplikowaną zagadkę rodziny Mulwrayów. W tym filmie także aktorsko błyszczy Faye Dunaway. Dzieło zdobyło Oscara za pomysłowy scenariusz Roberta Towne'a.

środa 21.08.2019 r., godz. 18:00

Oscarowa produkcja reżyserii Alana Parkera

Jeden z najsłynniejszych dramatów więziennych w historii kina. Obraz wywołał międzynarodowy skandal. Prawdziwa historia amerykańskiego studenta, który trafia do tureckiego więzienia za przemyt haszyszu. Bohater jest codziennie torturowany w okrutny sposób. Film wyreżyserował Alan Parker, a trzymający w napięciu scenariusz wyszedł spod ręki samego Olivera Stone'a.

środa 28.08.2019 r., godz. 18:00

Miłość maturzystów w reżyserii Janusza Morgensterna

Dramat psychologiczny Janusza Morgensterna opowiadający o trudnej miłości dwojga maturzystów. Magda jest odpowiedzialną i konkretną dziewczyną, a Andrzej lekkomyślnym i niedojrzałym chłopakiem. Ich miłość niestety nie wytrzymuje próby czasu.

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak. Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Szczeciński Inkubator Kultury

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję