film

Wieczory Filmowe z OFFicyną: Polański i Scorsese [repertuar]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 25.09.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Wraz z początkiem września rusza nowy cykl pokazów filmowych w ramach Wieczorów Filmowych z OFFicyną. W każdą środę września o godz. 18:00 w Szczecińskim Inkubatorze Kultury (al. Wojska Polskiego 90) będziemy prezentowali twórczość Polańskiego i Scorsese.

 

W każdą środę września 2019 r. zapraszamy na niesamowitą podróż z twórczością Martina Scorsese i Romana Polańskiego podczas „Wieczorów Filmowych z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. We wrześniu skupimy się na twórczości dwóch mistrzów kina, a podczas środowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne filmy, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

środa 04.09.2019 r., godz. 18:00

Kontrowersyjny i wybitny obraz o życiu Chrystusa

Znakomita ekranizacja powieści Nikosa Kazantzakisa dokonana przez Martina Scorsesego. Ten film prowokuje do rozmyślań na temat natury Boga i człowieka. Niezapomnianą kreację stworzył Willem Dafoe. W rolę Piłata wcielił się Dawid Bowie. Zwraca uwagę hipnotyzująca muzyka Petera Gabriela.

środa 11.09.2019 r., godz. 18:00

Surrealistyczna komedia o wielkomiejskich lękach

Młody programista komputerowy poznaje atrakcyjną kobietę, z którą pragnie spędzić noc. Niestety wielkie miasto po zmroku zgotuje mu serię niefortunnych zdarzeń. Będzie i śmieszno i momentami strasznie. W rolę pechowego młodzieńca brawurowo wcielił się Griffin Dunne.

środa 18.09.2019 r., godz. 18:00

Czarna komedia Romana Polańskiego

Akcja filmu rozgrywa się w starym zamczysku na małej odludnej wyspie. Tu mieszka niezbyt dobrana para – on wycofał się z interesów i poświęcił się malowaniu, a ona z nudów zajmuje się hodowaniem kur. Wszystko się zmienia wraz z pojawieniem się dwóch gangsterów, którzy będą chcieli sterroryzować protagonistów.

środa 25.09.2019 r., godz. 18:00

Przerażające studium obłędu młodej kobiety

Jeden z najwybitniejszych thrillerów psychologicznych w historii kina. Roman Polański niczym Alfred Hitchcock stworzył genialne studium schizofrenii na ekranie. Młoda kobieta pod nieobecność siostry popada w szaleństwo i w brutalny sposób morduje mężczyzn. Znakomita kreacja Catherine Deneuve.

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak. Projekcje odbywają się w środy o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie. Wstęp wolny.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Szczeciński Inkubator Kultury

Komentarze

Jeszcze nikt nie dodał komentarza, bądź pierwszy!

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję