imprezy cykliczne inne

Wieczory Filmowe z OFFicyną 2019 [program]

foto: materiały prasowe

Zobacz na mapie
Gdzie?
Kiedy?
Środa, 24.04.2019
O której godzinie?
18:00
Za ile?
darmowe
Opis wydarzenia
Ruszają "Wieczory Filmowe z OFFicyną", które w kwietniu prezentować będą klasykę kina lat 60. Pokazy zaplanowano w każdą środę miesiąca o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury przy al. Wojska Polskiego 90. Wstęp wolny.

Od 3 kwietnia 2019 r. rozpoczyna się niesamowita podróż po kanonach światowego kina wraz z „Wieczorami Filmowymi z OFFicyną”. W Szczecińskim Inkubatorze Kultury zaprezentujemy wielokrotnie nagradzane filmy, które pokochały miliony widzów na całym świecie. Kwiecień przeniesie nas w lata 60-te XX wieku, a podczas cośrodowych pokazów przypomnimy sobie cztery świetne produkcje, na które tradycyjnie obowiązuje wstęp wolny.

środa 03.04.2019 r., godz. 18:00

Oficjalne rozpoczęcie Wieczorów Filmowych z OFFicyną

Pierwsze spotkanie filmowe uświetni gość specjalny - Prezydent Miasta Szczecin Krzysztof Soska oraz koncert z udziałem DJ MovieTomm. Projekcje Wieczorów Filmowych z OFFicyną rozpoczniemy od prawdziwej perełki kina.

Komedia romantyczna z Audrey Hepburn

Komedia romantyczna z wielką kreacją Audrey Hepburn, za którą otrzymała nominacje do Oscara w kategorii „najlepsza aktorka pierwszoplanowa”. Zarys fabuły tego ponadczasowego klasyka: początkujący pisarz Paul Varjak wprowadza się do eleganckiej nowojorskiej kamienicy. Jego sąsiadką jest śliczna Holly żyjąca na koszt bogatych adoratorów. Nie można przegapić!

środa 10.04.2019 r., godz. 18:00

Thriller reżyserii Alfreda Hitchcocka

Thriller znawcy gatunku Alfreda Hitchcocka z niezapomnianą kreacją Anhtoniego Perkinsona. Dziewczyna uciekająca ze skradzionymi pieniędzmi zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez młodego Normana Batesa. Każdy kinoman już wie o jaki film chodzi. Zapraszamy!

środa 17.04. 2019 r., godz. 18:00

Dramat reżyserii Andrzeja Wajdy

Karkołomny skok do pociągu…Dramat Andrzeja Wajdy z kreacjami Beaty Tyszkiewicz, Elżbietą Czyżewską, Danielem Olbrychskim i Andrzejem Łapickim. Opis filmu: w czasie realizacji filmu nie zjawia się na planie aktor kreujący główną rolę. Karkołomny skok do pociągu wykonuje za niego reżyser.

środa 24.04.2019 r., godz. 18:00

Komedia wojenna z Elżbietą Czyżewską

Komedia wojenna dziejąca się w Warszawie z udziałem Elżbiety Czyżewskiej i Zbigniewa Cybulskiego. Włoski żołnierz podczas podróży do domu zostaje pozbawiony broni. O kradzież podejrzewa świeżo poznaną członkinię ruchu oporu.

 

Pokazom towarzyszyć będzie miła atmosfera rozmowy i dyskusji, poczęstunek, a czasami także specjalni goście. Gospodarzami Wieczorów Filmowych z OFFicyną będą: Małgorzata Frymus i Damian Romaniak.

Projekcje odbywają się w każdą środę o godz. 18:00 w kinie Szczecińskiego Inkubatora Kultury, al. Wojska Polskiego 90 w Szczecinie.

Wstęp wolny. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miasto Szczecin.

Organizatorzy: Stowarzyszenie OFFicyna, Szczeciński Inkubator Kultury

Komentarze
~BePa
10.04.2019 13:35

Może by tak tytuły dopisać?

~Do Bepy
10.04.2019 16:23

Miłośnicy kina dobrze je znają.

Skomentuj

Strona korzysta z plików cookie oraz przechowuje i przetwarza dane osobowe zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
akceptuję