Od poniedziałku, 19 lutego, tramwaje linii 8 ponownie będą kursować od rana do wieczora, we wszystkie dni tygodnia. Przez większą część dnia zachowane zostaną przejazdy „dziesiątek”, więc pasażerowie z Gumieniec mogą liczyć na większą częstotliwość połączeń.

Ze względu na cięcia w komunikacji miejskiej, przez ostatnie miesiące „ósemka” jeździła tylko w dni powszednie, w godzinach szczytu. W innych przypadkach pasażerom z Gumieniec pozostawała linia 10.

W poniedziałek, 19 lutego, wprowadzone zostaną następujące zmiany:

– linia 8 (Gumieńce – Turkusowa) kursować będzie we wszystkie dni tygodnia od rana do wieczora;

– linia 10 (Gumieńce – Plac Rodła) kursować będzie w dni powszednie od rana do wieczora, w soboty od 9:00 do 17:30, w niedziele i dni świąteczne od 10:00 do 17:30.

– Poprawa częstotliwości kursowania tramwajów możliwa jest dzięki stopniowemu zwiększaniu liczby motorniczych po zapaści kadrowej, do której doszło w czasie epidemii covidu. Przez dłuższy czas ze względów sanitarnych nie można było szkolić nowych motorniczych – tłumaczy Wojciech Jachim, rzecznik prasowy Tramwajów Szczecińskich.

Obecnie szkoli się 14 motorniczych. Przypomnijmy, że poprzedni kurs ukończyło 12 osób.

– Przed covidem spółka Tramwaje Szczecińskie przeprowadzała średnio dwa kursy rocznie, teraz – cztery. Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem. Aplikuje po kilkadziesiąt osób – mówi Wojciech Jachim. – Tramwaje Szczecińskie planują następne rekrutacje motorniczych w kwietniu, po wakacjach i prawdopodobnie pod koniec roku. Zgłoszenia przyjmowane są cały czas

Poszukiwani są również m.in. elektromonterzy, spawacze i ślusarze. Szczegóły na www.ts.szczecin.pl.