Tradycyjnie w marcu Westbam, prawdziwa legenda muzyki techno, przyjedzie do Szczecina na swoją oficjalną imprezę urodzinową, czyli Bass Planet Festival.
- Westbam od zawsze lubił Szczecin i przy każdej okazji wspomina, że jest jego ulubionym polskim miastem. Max jest bardzo dumny, że może wyprawiać u nas swoje urodziny – mówi Krzysztof Wiśniewski, organizator Bass Planet Festival. - W przeszłości, jeszcze za czasów Electric Kingdom, miało to miejsce kilkakrotnie, odkąd nazwa zmieniła się na Bass Planet, wyprawiamy mu urodziny każdego roku (od 2009) – wyjaśnia.

Właściwie Westbama nie trzeba specjalnie przedstawiać. Jego przeboje słyszał chyba każdy. Takie kawałki jak Agharta, Hard Times, Bam Bam Bam czy Sunshine można było usłyszeć w klubach na całym świecie. O tym, że niemiecki didżej i producent nadal nie zwalnia tempa przekonamy się już 19 marca. W ramach urodzinowego seta Max Lenz zaprezentuje kawałki ze swojej najnowszej płyty.

Muzyczna petarda z Czech
Poza solenizantem (Westbam będzie świętował 51. urodziny) podczas tegorocznego Bass Planet Festival zagrają też m.in. Rollin' Thunder, Martin Telemann, Jaykosy, Hellboy, Dave Metzo i ekipa Dirty Funk Records, a Hardy Hard przygotuje specjalnego oldschoolowego seta. Klubowicze usłyszą też trochę świeżej, słowiańskiej bassowej nuty. To za sprawą m.in. bułgarskiego duetu Beatman & Ludmilla, który rokrocznie zdobywa nagrody i wyróżnienia w prestiżowym plebiscycie Breakspool, a jego wielkim fanem jest sam Paul Oakenfold. Jakby dla kogoś dwie osoby za konsoletą to za mało, to w aż czteroosobowym składzie zawitają do Szczecina goście z Czech. Mowa o Harakiri Breaks Brothers, którzy łączą energetyczne dźwięki z własnymi wizualizacjami.

- Zarówno Beatman & Ludmilla, jak i chłopaki z Czech to nowość na naszej imprezie. Są to świetni artyści bassowej sceny, których produkcje porywają do tańca wielu fanów połamanej elektroniki. Mogę zapewnić, że swoimi setami sprawią, że hala peronu odleci w kosmos – przekonuje Wiśniewski.  

W sumie podczas imprezy wystąpi aż 30 artystów na dwóch scenach.

Ile kosztują bilety?
Bilety na tegoroczny Bass Planet Festival są już dostępne w sprzedaży. Kosztują 59 zł i 140 zł (vip). Można je nabyć w pizzeriach Marco Polo na pl. Kościuszki i przy al. Wyzwolenia 117 oraz na stronie www.biletomat.pl

Impreza odbędzie się 19 marca w klubie Peron 5 przy ul. Czarnieckiego 8. Początek o godz. 20:00.

Portal wSzczecinie.pl objął patronat medialny nad imprezą.