Ograniczanie szkód zdrowotnych i społecznych związanych z zażywaniem narkotyków oraz kształtowanie postaw sprzyjających bezpiecznej zabawie wśród uczestników imprez muzycznych to główny cel szczecińskiego programu PARTY PROJEKT „ALTERNATIVE DANCE”. Jest to jedno z działań Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR.

Działania środowiskowe w postaci dyżurów w szczecińskich klubach podczas trwania imprez muzycznych zostały wzbogacone o dodatkową inicjatywę. Mianowicie od września Partyworkerzy prowadza akcję pod hasłem BEFORY PARTY.

Jak sama nazwa wskazuje są to spotkania z partyworkerami przed imprezami, koncertami, dyskotekami w klubach, w których odbywają się dyżury. Spotkania mają podnieść poziom wiedzy na temat zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych. Czyli przekazać praktyczne informacje między innymi o tym jak pomóc osobie, która przedawkowała, dlaczego i gdzie zrobić test na obecność wirusa HIV?.

Zajęcia przypominają raczej dyskusję z uczestnikami spotkań niż suche wykłady. W trakcie spotkania można otrzymać atrakcyjne ulotki, informatory, naklejki.

Wartym podkreślenia jest fakt, iż partworkerzy nie chcą oceniać postępowania innych osób, narzucać swojego zdania. Zdają sobie sprawę, że nie wiedzą wszystkiego i sami mogą dowiedzieć się czegoś ciekawego w trakcie spotkań.. Akceptują wybór każdego człowieka, jednak chcą, aby był on świadomy.

Najbliższe Before Party - 22.11. Klub Crossed

Więcej informacji na http://www.monarszczecin.strefa.pl/