Kolejne już warsztaty przygotowuje Zamek Książąt Pomorskich. Tym razem będzie można zapoznać się z technikami animacji. Wszystkich chętnych instruktorów teatralnych, aktorów amatorów, recytatorów, nauczycieli prowadzących grupy teatralne, nauczycieli wychowania przedszkolnego, wykonawców indywidualnych Zamek zaprasza w dniach 10 i 11 października (tj. piątek i sobotę) 2008 r.

Tematem warsztatów jest TEATR PRZEDMIOTU. ANIMACJA. Uczestnicy będą mogli zapoznać się z poszczególnymi punktami programu, którymi są takie zagadnienia jak:

 

* przedmiot jako znak w przestrzeni,

* zmiana funkcji przedmiotu – transformacja,

* ożywianie przedmiotu – animacja,

* zestawianie przedmiotów i tworzenie nowych oryginalnych form,

* tworzenie inscenizacji tematycznych

Zajęcia poprowadzi pani Aneta Głuch-Klucznik, wykładowca lalkarskiego wydziału reżyserii PWST we Wrocławiu, która na warsztatach dotyka form mało klasycznych, poszukuje rozwiązań niestandardowych. Ze wszystkiego, co nas otacza, stara się robić teatr, a w przedmiotach codziennego użytku znajduje – jako twórca – niezwykłe środki wyrazu.

 

Na warsztaty należy ubrać się w niekrępującą ruchów odzież. Dobrze byłoby zabrać ze sobą płyty CD z muzyką instrumentalną, przedmioty miękkie i twarde do animacji, króciutki fragment tekstu (wiersz lub proza).

 

Ramowy program:

10.10. (piątek) – 16.00-20.00

11.10 (sobota) – 10.00-13.00 i 15.00-18.00

Miejsce: Piwnica przy Krypcie (wejście B)

Akredytacja: 100 zł

Zgłoszenia można składać w Dziale Amatorskiego Ruchu Artystycznego telefonicznie ((91) 433-49-71) lub mailowo (ara@zamek.szczecin.pl). Opłatę za warsztaty należy wpłacić na konto z dopiskiem ,,warsztaty teatralne, animacja, październik 2008" lub w kasie Zamku (wejście B w godz. 10.00-18.00, codziennie oprócz poniedziałków) do dnia 02.10.2008r.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona.