Przez cztery dni uczestnicy będą mogli zastanowić się nad różnymi aspektami życia w mieście i porozmawiać o tym, jak ludzie kształtują miasta i jak miasta kształtują ludzi.
– Pierwszą edycję Miastoteki poświęcamy tematowi, który jest chyba bliski każdemu człowiekowi. Chcemy rozmawiać o domu. Mamy nadzieję, że odwiedzą nas mieszkańcy z całego Szczecina. Zarówno z tego lewobrzeżnego, jak i prawobrzeżnego. Dąbie, w którym mamy siedzibę, to miejsce bardzo gościnne i chcemy, żebyście czuli się tu jak w domu – mówi Paulina Stok-Stocka, dyrektorka MOK Szczecin.
Od projekcji filmu po kulturalną domówkę
Miastotekę otworzy w czwartek (16 bm.) o godz. 18:00 pokaz filmu „Dom wielopokoleniowy” w reżyserii Piotra Szczepańskiego. Po projekcji Zofia Piotrowska i Joanna Szczepanik porozmawiają o współczesnych formach mieszkalnictwa społecznego. Wstęp wolny.
W piątek organizatorzy zapraszają na warsztaty „Wymarzony dom kultury” dla młodzieży licealnej z wykorzystaniem LEGO® Serious Play® (udział bezpłatny, obowiązują zapisy na biuro@klubdelta.pl) oraz spotkanie autorskie z Filipem Springerem, poświęcone książce „13 pięter”, która na nowo otworzyła dyskusję o polskim mieszkalnictwie (wstęp wolny).
Sobota przyniesie warsztaty papierowej architektury z Martą Marią Madej (bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie https://www.biletomat.pl/bilety/papierowi-architekci-szczecin-232734/), warsztaty dla dzieci z Ciocią Fiką – Małgorzatą Narożną (wstęp wolny), spacer po Dąbiu z Przemysławem Głową (wstęp wolny) oraz spotkanie z Magdaleną Milert, autorką książki „Dla kogo jest miasto?” (wstęp wolny).
Wieczorem organizatorzy zapraszają na „Kulturalną domówkę”, czyli potańcówkę, podczas której zagra Kasia Brzozowska (Sąsiadka spod 13) – bilety w cenie 10 zł do kupienia na stronie https://www.biletomat.pl/bilety/domowka-szczecin-232735/ oraz w Klubie Delta przed wydarzeniem.
Teatralne zakończenie „Życiem w blokach”
Z kolei niedziela będzie należeć do rodzin i mieszkańców Dąbia. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty „Mapa domu” (https://www.biletomat.pl/bilety/mapa-domu-szczecin-232736/) i rodzinną grę miejską „Dąbie nasz dom” (zapisy na biuro@klubdelta.pl). O godz. 17:00 otwarta zostanie wystawa „Domkarnia wspomnień” z ceramicznymi miniaturami domów, które powstały w pracowni Miejskiego Ośrodka Kultury (wstęp wolny).
Festiwal zakończy wieczór teatralny „Życie w blokach” z pokazem spektaklu „Falowiec” i performatywnym czytaniem w wykonaniu Katarzyny Nowak i Adama Kuzycz-Berezowskiego (wstęp wolny).
Od 60 lat animuje życie artystyczne prawobrzeża
Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie powstał z inicjatywy mieszkańców Dąbia. Od 60 lat animuje życie artystyczne prawobrzeżnego Szczecina. Główna siedziba instytucji mieści się przy ul. Goleniowskiej 67, a filia - Klub Delta – przy ul. Racławickiej 10. Ośrodek organizuje koncerty, spektakle, przeglądy filmowe, wydarzenia rodzinne i plenerowe, a także prowadzi szeroką edukację kulturalną – od zajęć dla dzieci po warsztaty dla dorosłych i seniorów.
Opisy wydarzeń i informacje o gościach dostępne na stronie: https://mok.szczecin.pl/miastoteka/wydarzenia/.
Komentarze