Twórcy szczecińskiej komedii romantycznej „Lecim na Szczecin” organizują drugi casting uzupełniający do filmu. Na zainteresowanych, także amatorów, będą czekać w piątek w Boston Pub.
Kręcona w Szczecinie komedia opowiada o absolwencie uniwersytetu, który po powrocie z zagranicznego stażu, próbuje odnaleźć się w swoim dawnym otoczeniu. Przyzwyczajony do zachodnich standardów zderza się z brutalną polską rzeczywistością, co skutkuje pasmem komicznych zdarzeń i nieporozumień. Jednym z nich jest nieoczekiwane spotkanie z dawną dziewczyną, bawiącą się na swoim wieczorze panieńskim.

Poza Szczecinem w filmie zobaczymy również sceny z lotniska w Goleniowie i Międzyzdrojów. Jedną z głownych ról w „Lecim na Szczecin” zagra Radosław Paciejewski, który wystąpił w teledysku „Przepraszam” szczecińskiego rapera Soboty.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się pod koniec lutego. Obecnie jest on gotowy w 30%. W najbliższy piątek, 25 marca, twórcy komedii organizują kolejny casting uzupełniający do filmu.

- Poszukujemy aktorów, również amatorów, obu płci w wieku 18 - 35 lat do ról epizodycznych, m.in. do sceny wieczoru panieńskiego w klubie. Potrzebujemy też statystów – mówi Artur Łopiński, reżyser i scenarzysta „Lecim na Szczecin”, zaznaczając jednocześnie, że udział w filmie jest nieodpłatny. - Wszystkie osoby biorące udział w produkcj mogą za to zdobyć ciekawe doświadczenie, przeżyć filmową przygodę i pokazać swoje zdolności aktorskie na dużym ekranie – dodaje Łopiński.

Piątkowe przesłuchania rozpoczną się o godz. 17:00 w Boston Pub przy al. Niepodległości 22.

Jak zapowiada Łopiński, planowana na początek czerwca premiera filmu może się trochę przesunąć. „Lecim na Szczecin” ma być gotowy w wakacje.