W sąsiedztwie żagli i wzdłuż bulwarów - pięciokilometrowym biegiem mieszkańców rozpoczął się drugi dzień „Żagli 2023”. Biegali wszyscy - mali, młodzi i starsi. „To trasa, którą można pokonać tylko raz w roku. Dlatego jak najbardziej warto wziąć udział” - mówił po przybyciu na metę pan Kamil.

Ponad 200 mieszkańców rozpoczęło sobotni poranek od „Biegu pod Żaglami”. Trasa obejmowała dwa brzegi Odry - zawodnicy pokonali most pontonowy i powrócili na teren dawnego Dworca Morskiego.

- Super sprawa, trasa zdecydowanie przyjemniejsza niż przy klasycznym Bulwarove. Choćby ze względu na żagle i most pontonowy. Było trochę kałuż po wczorajszej ulewie, ale dało się przebiec bokiem. Jestem bardzo zadowolony, udało mi się uzyskać lepszy czas niż za pierwszym razem. Za rok powtórka - nie krył swojej radości pan Piotr. 

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowe nagrody - auto na weekend od salonu Toyota Kozłowski - otrzymała najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna. A najlepsze czasy należały do  Wojciecha Baranowskiego i Jolanty Pilarczyk.

W tym roku odbędzie się jeszcze jeden bieg z cyklu Bulwarove - 2 września.