Chcąc zachęcić fanów Pogoni Szczecin do sięgnięcia po książki, Miejska Biblioteka Publiczna ruszyła z projektem „W Pogoni za książką”. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń, w tym spotkania i warsztaty dla całych rodzin.

Właśnie wystartował nowy projekt „W Pogoni za książką”, w którym MBP połączy literaturę ze sportem, pokazując młodym fanom klubu Pogoni Szczecin świat książek, aby nie tylko chodzili na mecze, ale także czytali, inspirując się swoimi idolami.

W „majowym starciu” pierwsze wydarzenie, czyli „pierwsza połowa”, już za nami. Miłośnicy fantastyki mieli okazję spotkać się z Jackiem Inglotem, autorem cyklu młodzieżowej fantasy z Eri i smokiem w roli głównej.

A już dziś, w piątek, 24 maja, wydarzenie z cyklu „w przerwie meczu”, czyli wspólna zabawa na Jasnych Błoniach. Zaproszeni są wszyscy mali kibice, którzy wraz z piłkarzami Pogoni Szczecin poczytają i potrenują sztuczki „Z piłką i książką na trawie”. Start o godz. 17:00.

Z kolei w poniedziałek, 27 maja, „druga połowa” i warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci, nawiązujące do powieści Inglota „Eri i smok”. Mali uczestnicy będą mogli poznać bliżej bohaterkę i stworzyć własną historię pełną przygód. Początek o godz. 18:00 w ProMediach (al. Wojska Polskiego 2), obowiązują wcześniejsze zapisy: https://app.evenea.pl/event/skrzyniainspiracji/.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest darmowy.

Projekt będzie realizowany do września. Portal wSzczecinie.pl jest patronem medialnym.