Jeden budynek usługowy i dwa kaskadowe apartamentowce z lokalami na wynajem mają stanąć przy ulicy 1 Maja w Szczecinie. Obecnie w ich miejscu znajdują się dyskont spożywczy, komis samochodowy i zieleń. Przyszli wynajmujący będą mieć bardzo blisko do Fabryki Wody.

W pobliżu Fabryki Wody, przy skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Sczanieckiej, planowana jest nowa zabudowa usługowo-mieszkaniowa. Jak czytamy w decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, budynki apartamentowców z lokalami na wynajem zaprojektowano w formie kaskadowej, o zróżnicowanych wysokościach od 8 do 14 kondygnacji.

Partery obu budynków z apartamentami na wynajem przeznaczono na usługi, toalety, restaurację. Budynek usługowy będzie trochę niższy – ma mieć sześć kondygnacji, a jego parter zajmie wielkopowierzchniowy sklep spożywczy. Być może nawet ten sam, który obecnie tutaj działa.

W planach jest również wybudowanie parkingu podziemnego na 330 miejsc. Kolejne 140 miejsc postojowych ma się znaleźć przed budynkami.

Na terenie inwestycji obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego „Gontynka” z 2009 roku. Dokument zezwala w tym miejscu na m.in. prowadzenie usług związanych z obsługą nieruchomości, wynajmem, wypożyczaniem, handlem detalicznym, gastronomią i turystyką.

Obecnie nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace. Inwestycja w okolicy Fabryki Wody należy do szczecińskiego dewelopera Idea-Inwest, który nie odpowiedział na nasze pytania.