Mają ze sobą nie tylko gotowe produkty, materiały budowlane, maszyny i narzędzia, ale i mnóstwo fachowej wiedzy, którą chętnie dzielą się z odwiedzającymi. Ponad 100 wystawców z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz zajmuje przez weekend przestrzeń Netto Areny.

Bud-Gryf & Home to największe targi budowlane i wyposażenia wnętrz na Pomorzu Zachodnim. Ci, którzy myślą o wybudowaniu własnych czterech kątów, mogą spotkać się z wystawcami specjalizującymi się m.in. w stawianiu domów prefabrykowanych lub drewnianych. 

– Na rynku działamy już ponad 20 lat. Wykonujemy nie tylko domy drewniane, ale i wszelkiego rodzaju konstrukcje. To bardzo wytrzymały materiał, może i jest droższy niż cegła, ale jest naprawdę bardzo wdzięczny – mówi Aneta Czaplińska z firmy Jonda Konstrukcje, którą prowadzi wspólnie z mężem. – Drewno jest wycinane na automatycznej linii ciesielskiej. Proszę zobaczyć, pomysł na tę konstrukcję powstał przedwczoraj, a dziś jest już gotowa – dodaje, wskazując na stoisko firmy. – Kiedy mąż kupił pierwszą maszynę i zaczął wycinać, to już nic więcej nie chciał robić – mówi z uśmiechem. 

Dla tych, którzy szykują się do remontu lub wykończenia

Wiele inspiracji znajdą również te osoby, które są już na etapie wykończeniowym lub szykują się do wiosennych remontów. W Netto Arenie znajdziemy m.in. meble na wymiar, panele, drzwi, okna, kominki, rolety, dekoracje, a także inteligentne systemy zarządzania.

– Inteligentny dom tworzą elementy do sterowania wszystkimi urządzeniami zainstalowanymi w budynku – wentylacją, klimatyzacją, oświetleniem. W ten sposób współpracujące ze sobą urządzenia generują niższe zużycie energii. Na przykład, jeśli w mieszkaniu jest za ciepło, system może opuścić rolety i nie trzeba używać klimatyzacji – tłumaczy Łukasz Ćwikliński z firmy Ampio Smart Home, której systemy produkowane są pod Szczecinem. – Działamy na rynku prawie 30 lat, a system jest dystrybuowany na 24 państwa – podkreśla. 

Idealny czas na prace w ogrodzie

Targi Bud-Gryf & Home to także miejsce dla tych, którzy szukają zielonych dekoracji. Na antresoli znajdziemy Minitargi Zieleni z roślinami doniczkowymi, ozdobnymi krzewami, roślinami rabatowymi i balkonowymi, cebulkami kwiatów, sukulentami, a także krzewami iglastymi i liściastymi.

– Wczesna  wiosna to jak najbardziej dobry czas na sadzenie. Wtedy możemy posadzić bratki, stokrotki, prymulka, byliny – tłumaczy pan Ryszard, który „od niepamiętnych czasów” prowadzi gospodarstwo ogrodnicze w Dąbiu. 

A może szczeciński pejzaż na ścianę? 

Na tym jednak nie koniec – zieloną ofertę uzupełniają stoiska z dekoracjami do domu. Wśród nich znajdziemy szczecińskie pejzaże, które wyszły spod szpachli Izabeli Ewy Staśkiewicz. 

– Maluję od ponad 30 lat. Specjalizuje się w starym i nowym Szczecinie oraz pejzażu architektonicznym. Przywiozłam obrazy na płótnie wykonane techniką impasto. Polega na nakładaniu grubej ilości farby szpachlą – tłumaczy artystka. 

Wystawcy zapraszają do Netto Areny jeszcze w niedzielę w godz. 10-17. Wstęp, szatnia i parking przed halą są bezpłatne.