Taki punkt pojawił się w najnowszym projekcie zmian budżetowych. Chodzi o zapowiadane już wcześniej przywrócenie kursowania autobusów pospiesznych linii A, których nowa trasa będzie przebiegać obok Fabryki Wody.

Autobusy linii A wrócą na ulice Szczecina 1 lipca, po ponad dwuipółletnim zawieszeniu (od 9 listopada 2021 roku). Znacząco zmieni się ich trasa. Będą jeździć z Osiedla Słonecznego na pętlę Ludowa przy stoczni Gryfia.

Nie będą więc już obsługiwać Osiedla Bukowego (teraz dojeżdża tam B), a kolejne zmiany przygotowano na lewobrzeżu. Za placem Rodła pojadą w kierunku Polic, a następnie z ul. Sczanieckiej skręcą w ul. 1 Maja, później w ul. Stalmacha i pojadą wzdłuż stoczni do pętli przy ul. Ludowej. Taka trasa ma lepiej skomunikować prawobrzeże z Fabryką Wody i fabryką Vestasa powstającą przy MSR Gryfia.

W budżecie miasta ma zostać zapisane na ten cel ponad 2,9 mln zł. – Podana kwota dotyczy miesięcy od lipca do końca roku – informuje Kacper Reszczyński z ZDiTM.

Linia A była długo zawieszona ze względu na problemy finansowe miasta i brak kierowców.

O jej przywrócenie od dawna dopominali się mieszkańcy prawobrzeża.

„To był jeden z częściej powtarzanych przez Was postulatów zarówno w kampanii wyborczej, ale nie tylko. Zawsze podkreślałem, że będziemy robić wszystko, by stopniowo zagęszczać siatkę połączeń. Z tramwajami idzie nieźle, teraz pora na autobusy” – komentował pod koniec kwietnia prezydent Piotr Krzystek.