Wielkanocne dekoracje, słodkie wypieki, wędliny z Podlasia, drobne upominki, miody i kosmetyki – to tylko część tego, co czeka na odwiedzających Szczeciński Jarmark Wielkanocny. W alei kwiatowej prezentuje się ponad 40 wystawców z całej Polski.

– Na jarmarkach kupimy to, czego nie znajdziemy w sklepach. Sama pani widzi, największe kolejki są do świeżych produktów. Lubię tę atmosferę, nieważne, czy to jarmark wielkanocny czy bożonarodzeniowy – mówi pani Helena. 

Wystawcy z całej Polski w alei kwiatowej

W alei kwiatowej czeka ponad 40 wystawców, którzy do Szczecina przyjechali m.in. z ręcznie wyplatanymi koszami wiklinowymi, palmami i zającami.

– Przyjechaliśmy z małej wioski Strzyżowice, która znajduje się tuż przy granicy z Czechami. Mamy małe, średnie i duże zające, które robi tak naprawdę pół wsi. Jedna pani składa uszy, druga kręci kulki, my to wszystko składamy. To nasz kolejny raz na jarmarku wielkanocnym w Szczecinie. W poprzednim roku najwięcej schodziło właśnie zajęcy, ale nikt inny ich nie miał – śmieje się pan Jakub.

W alei kwiatowej kupimy ręcznie dekorowane pisanki, mazurki, świąteczne baby, wędliny, kosmetyki, ceramikę. Nie brakuje również pszczelich skarbów.

– Mamy miody, miody z owocami liofilizowanymi, pierzgę, kosmetyki z mleczka pszczelego, z propolisem – wymienia pani Iwona z Hurtowni Pszczelarskiej 4BEE. – Nasz szef zajmuje się pszczelarstwem od urodzenia. Jego tata miał 40 uli, a on rozwinął firmę. W tej chwili ma 300 uli. Oprócz tego zajmuje się zaopatrzeniem. Sam kiedyś miał z tym problem i wpadł na pomysł, aby założyć hurtownię.

Atrakcje i animacje dla całych rodzin

Jak zapewniają organizatorzy, jarmark wielkanocny to także okazja do dobrej zabawy. W alei kwiatowej stanęła scena, na której przez trzy dni będą prowadzone prelekcje, warsztaty i koncerty.

– Jarmark będzie obfitował w atrakcje i animacje dla całych rodzin. W programie między innymi dekoracja gigantycznej pisanki. Maluchy będą miały okazję spróbować swoich sił w roli poszukiwaczy zaginionych pisanek, za których znalezienie otrzymają pamiątkowy magnes lub pograć w podchody – dodaje Celina Wołosz, rzecznik prasowa spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora jarmarku.

W piątek wystawcy zapraszają do godziny 21. W sobotę Szczeciński Jarmark Wielkanocny będzie otwarty w godz. 10-21, a w niedzielę – w godz. 10-20.