W 2020, jak i 2021 roku Dni Polic nie odbyły się, tak jak i większość tego typu wydarzeń, ze względu na pandemię. W 2022 r. impreza powróciła, ale rok później znów zrezygnowano z jej organizacji. Urząd gminy tłumaczył się wówczas, że musi oszczędzać, a samorządu nie stać na dodatkowe wydatki w postaci dużych imprez plenerowych. Obecnie w Policach trwa ostra kampania wyborcza, a organizacja Dni Polic stała się jednym z jej głównych tematów.

W tym roku policka impreza ma się odbyć w czerwcu. Kilka dni temu poinformował o tym w towarzystwie posła Bartosza Arłukowicza ubiegający się o reelekcję burmistrz Polic Władysław Diakun. Zaznaczył, że powrót Dni Polic to jedno z oczekiwań mieszkańców.

O tym, czy to dobry ruch, rozmawialiśmy w naszym Studio wSzczecinie.pl we wtorek. Jak przekonywał Damian Walczak, zastępca burmistrza Polic, organizacja Dni Polic nie jest elementem kampanii wyborczej, a planowanym od stycznia przedsięwzięciem.

– Od początku mojej obecności w urzędzie gminy mówiłem burmistrzowi Diakunowi, że musimy przywrócić Dni Polic. Obecnie zajmujemy się przygotowaniem tej imprezy, jak będziemy mogli ogłosić skład artystów, to poinformujemy o tym mieszkańców – mówił w naszym studiu Damian Walczak.

Grzegorz Ufniarz z Projektu Police, popierający w II turze Krystiana Kowalewskiego, kontrkandydata Diakuna, dodał, że bardzo chciałby, by Dni Polic wróciły jako „wielkie święto policzan”, ale w obecnej deklaracji burmistrza widzi duży wpływ tempa kampanii wyborczej.

– Widać tutaj, że wynajęci spin doktorzy pana Diakuna wykonują dobrą pracę. To taka zagrywka, trącąca kiełbasą wyborczą na kilometr. Ostatnia sesja gminy odbyła się 23 marca i nie było ani słowa na temat Dni Polic. Tak naprawdę mamy doprowadzić pieniądze na tę imprezę na parę dni przed jej organizacją. Jako kandydat na burmistrza Polic mówiłem, że wracamy do Dni Polic, ale niekoniecznie w tym roku. W tym roku nie ma na to pieniędzy w budżecie – mówił Ufniarz.

Dni Polic to największa impreza plenerowa w powiecie polickim przyciągająca również wielu mieszkańców Szczecina. Wydarzenie tradycyjnie odbywało się na polanie za Szkołą Podstawową numer 8 w Policach. W 2022 roku wystąpili m.in. Vito Bambino, Ania Dąbrowska, Margaret i Nocny Kochanek.