Na prawie pięć miesięcy zostanie zamknięta ulica Wiosenna na prawobrzeżu. Objazdy będą prowadziły przez ul. Gryfińską.
Ulica Wiosenna zostanie zamknięta dla ruchu w czwartek, 5 maja. - Jej przebudowa ma poprawić połączenie północ – południe, łącząc dzielnicę Dąbie z osiedlami Słoneczne, Bukowe, Majowe, a także usprawnić dostęp do przebudowanej ulicy Andrzeja Struga - informuje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Na czas remontu ruch zostanie skierowany na ul. Gryfińską. - Od skrzyżowania z zamkniętą ulicą Wiosenną do skrzyżowania z ulicą Struga, następnie ulicą Struga do Łubinowej. Planowany objazd do ulicy Jesiennej także będzie poprowadzony ulicą Gryfińską. Odpowiednio oznaczone będą także wjazdy do obiektów handlowych i usługowych – mówi Pieczyńska.

W ramach przebudowy wykonane zostaną dwie jezdnie, chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie uliczne. Wyremontowane zostaną także zjazdy oraz skrzyżowania z ul. Zimową i Jesienną. Jak zaznacza Pieczyńska, kompleksowa przebudowa ulicy poprawi bezpieczeństwo kierowców oraz powiązania międzyosiedlowe w dzielnicach prawobrzeżnych. - Mieszkańcy będą mieli łatwiejszy dostęp do obiektów handlowych i usługowych, dworca PKP i trenów rekreacyjno – sportowych, okolic lotniska i jeziora Dąbie – dodaje.

Inwestycja kosztuje nieco ponad 7,5 mln złotych. Na jej wykonanie firma Strabag ma czas do 22 września.