W najbliższy piątek i sobotę aż siedem linii autobusowych będzie kursowało zmienionymi trasami. Powodem jest wyłączenie ruchu ze skrzyżowania ulic Mickiewicza, Żołnierskiej i Reduty Ordona.
16 i 17 września zmianie ulegną trasy linii 53, 74, 75, 80, 521, 527, 529.

Linia 53 w kierunku Pomorzan od przystanku „Wernyhory” kursować będzie ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego, gen. Stefana Grota Roweckiego i od przystanku „Berlinga” stałą trasą.

Linia 75 w kierunku dworca PKP od przystanku „Wernyhory” kursować będzie ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego, Reduty Ordona i od przystanku „Chłopickiego” stałą trasą.

Linie 74 i 80 w kierunku Łukasińskiego Ogrody (Zakłady Piekarnicze) od przystanku „Wernyhory” kursować będą ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego i dalej stałymi trasami. Przystanek „Reduty Ordona” dla autobusów jadących w kierunku Łukasińskiego Ogrody zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Somosierry.

Linia 521
w kierunku dworca PKP od przystanku „Wernyhory” będzie kursować ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego, Reduty Ordona i od przystanku „Chłopickiego” stałą trasą.

Linia 529
w kierunku pl. Rodła od przystanku „Wernyhory” kursować będzie ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego i dalej swoją trasą. Przystanek „Reduty Ordona” dla autobusów jadących w kierunku pl. Rodła zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Somosierry.

Linia 527 w kierunku dworca PKP od przystanku „Wernyhory” kursować będzie ul. Żołnierską, Somosierry, Łukasińskiego, Mickiewicza i od przystanku „Brzozowskiego” stałą trasą.