Ogrody Śródmieście to miejsce spotkań i przestrzeń do bardzo różnych wydarzeń. W ciągu dwóch lat wystąpiło tu wiele znanych i cenionych artystów. Byli to m.in. Stanisław Soyka, Fisz Emade, Jarecki czy Bartek Królik. Ten czas zostanie podsumowany wydawnictwem fonograficznym!

– Zainspirowani tymi niezapomnianymi chwilami postanowiliśmy stworzyć projekt muzyczny, który uchwyci magię tego miejsca. Owocem tych działań będzie album z remiksami utworów artystów, którzy wystąpili lub wkrótce wystąpią w Ogrodach – mówi Przemysław Kazaniecki, współwłaściciel Ogrodów Śródmieście.

Pierwszym singlem zapowiadającym ten album będzie zupełnie nowy utwór „Ogrody”, którego wykonawczynią jest Urszula Dudziak, a kompozytorem i producentem muzycznym Robert Cichy, gitarzysta, laureat Fryderyka, znany także ze współpracy z Anią Rusowicz. Miks i mastering wykonał Michał EPROM Baj, nadając singlowi interesujące brzmienie.

Utwór „Ogrody” jest utrzymany w tanecznym nastroju, aby komponował się z remiksami, które zostaną umieszczone na płycie. Warszawska premiera singla z udziałem zaproszonych muzyków i producentów odbyła się 13 czerwca.

Urszula Dudziak wystąpiła w Ogrodach Śródmieście rok temu, w czerwcu, właśnie z Robertem Cichym oraz Łukaszem Poprawskim. To wokalistka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów. W 2007 roku jej singiel „Papaya” z 1976 roku stał się przebojem na Filipinach, w Azji i Ameryce Południowej. Nagrała ponad 50 albumów studyjnych. Współpracowała z takimi artystami, jak Grażyna Auguścik, Voo Voo, Ryszard Rynkowski, Reni Jusis, Bobby McFerrin, Sting czy Flora Purim. W 2012 roku ukazała się jej autobiografia „Wyśpiewam Wam wszystko”.