Już w najbliższą środę (27 września) Szpargałek zaprasza do siebie wszystkich poszukiwaczy „skarbów z drugiej ręki”. W ostatnim czasie szczecińska galeria charytatywna poszerzyła formułę i można ją odwiedzać nie raz, a trzy razy w miesiącu!

Jak zwykle będzie w czym wybierać. Na półkach galerii czekają tysiące przedmiotów – naczynia, szkło, porcelana, bibeloty, ozdoby, zabawki, książki, gry, sprzęt sportowy, akcesoria dla zwierząt. Osobne pomieszczenie przeznaczone jest na gabaryty, czyli przede wszystkim meble i większe sprzęty domowe.

– Ceny wahają się od 1 do 25 złotych, ale na miejscu nie płacimy gotówką – przypomina Paulina Łątka z biura prasowego magistratu. – Aby zabrać wybrany przedmiot do domu należy wpłacić określoną kwotę na konto jednej z kilkunastu wybranych organizacji lub indywidualnych beneficjentów ze Szczecina i pokazać dowód wpłaty pracownikom Ekoportu.

Co ważne, w ostatnim czasie galeria charytatywna w Ekoporcie przy ul. Arkońskiej poszerzyła formułę funkcjonowania. Oprócz głównego otwarcia raz w miesiącu, Szpargałek zaprasza dwa razy osoby, które wcześniej zgłoszą się telefonicznie.

– Te mniejsze edycje obejmują zazwyczaj ograniczony asortyment, a ich terminy są na bieżąco ogłaszane na facebookowym profilu Szpargałka – tłumaczy Paulina Łątka. – Mimo mniejszego zasięgu, efekt finansowy „małych Galerii” jest co najmniej zadowalający, bo tym sposobem na konta organizacji pomocowych w tym miesiącu trafiło już ponad 5700 zł!

Szpargałek zaprasza mieszkańców w najbliższą środę (27 bm.) w godz. 10-17. Suma wszystkich środków przelanych do tej pory na organizacje pożytku publicznego przez odwiedzających charytatywną galerię wynosi 281 336 zł.