Ponownie docenią szczecińskich artystów, promotorów kultury oraz osoby wspierające przedsięwzięcia artystyczne. Do 28 lutego przyjmowane są zgłoszenia propozycji kandydatur osób, które powinny otrzymać Nagrodą Artystyczną lub wyjątkowy tytuł Mecenasa Kultury.

Docenią wyróżniających się artystów

Nagrodę Artystyczną Miasta Szczecin mogą otrzymać twórcy i artyści związani z naszym miastem. Wyróżnienie przyznane zostanie w trzech kategoriach: za istotne osiągnięcie artystyczne w 2023 roku, całokształt działalności artystycznej oraz innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

Podobnie jak w ubiegłych latach, nagroda ma formę pieniężną. To po 20 000 zł w kategoriach istotne osiągnięcie artystyczne oraz całokształt działalności i 10 000 zł za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury.

W ubiegłorocznej edycji doceniono profesora Lexa Drewińskiego, Jakuba Skrzywanka oraz Małgorzatę Narożną.

Za to, że wspierają kulturę

Jednocześnie można zgłaszać kandydatów do tytułu Mecenasa Kultury. To osoby, bez których realizacja artystycznych przedsięwzięć często byłaby niemożliwa. Mowa o sponsorach, biznesmenach albo po prostu osobach prywatnych, które wspomagają finansowo szczecińskich twórców. Tytuł mecenasa ma charakter honorowy, a laureat otrzymuje okolicznościową statuetkę.

W zeszłym roku tytuł przyznano firmie Tomaszewicz Development. Sp.

Dokumenty dotyczące zarówno kandydatur do Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin, jak i tytułu Mecenasa Kultury można złożyć osobiście w kancelarii Biura Obsługi Interesantów (sala 62), za pośrednictwem platformy ePUAP lub przesłać listownie na adres Wydziału Kultury Urzędu Miasta Szczecin (pl. Armii Krajowej 1, Szczecin 70-456).

Formularze zgłoszeniowe dostępne są między innymi na stronach internetowych urzędu miasta: Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin (https://eurzad.szczecin.pl/chapter_51199.asp?soid=7100962BFBFC4218A8E7EF3507867299), Mecenas Kultury (https://eurzad.szczecin.pl/chapter_51199.asp?soid=7100962BFBFC4218A8E7EF3507867299).