Scena muzyczna naszego miasta może sprawiać wrażenie nieprzyjaznej dla wszystkich tych, którzy próbują zająć się twórczą działalnością. Lekko z całą pewnością nie jest, fakt. Co pewien czas pojawiają się jednak w naszym mieście inicjatywy mające na celu pomoc młodym muzykom. Jedną z takich akcji są warsztaty muzyczne, za których organizacją stoi Miejski Ośrodek Kultury w Szczecinie.

O co chodzi?

Już 19. listopada pod patronatem naszego portalu rozpocznie się trwająca trzy dni seria zajęć, wykładów oraz analiz dotyczących wszystkich spraw, którymi zajmuje się zespół muzyczny. Współpraca z akustykiem, efektywne wykorzystanie czasu spędzonego w studiu, wskazówki dotyczące kompozycji, aranżacji czy nawet wizerunku scenicznego. Wiedzę z zakresu tych dziedzin kapelom przekazywać będą w Klubie Delta, całkowicie darmowo, renomowani artyści.

Wśród zaproszonych na wydarzenie autorytetów znaleźli się Wojciech Wójcicki (muzyk, gitarzysta współpracujący m.in. z Maciejem Silskim, Eweliną Flintą, Kasią Kowalską), Zbigniew Krzywański (muzyk legendarnej Republiki) oraz Piotr Klimek (szczeciński kompozytor, aranżer, producent i wydawca). A to tylko niektóre z osób, z którymi słuchacze będą mieli styczność.

Poza zdobytą wiedzą, atrakcją będą z pewnością nagrody, jakie zdobyć będzie można przy okazji warsztatów. Wykłady kończy konkurs. Jurorzy, w dwóch etapach, wybiorą spośród uczestników zwycięzców, którzy zainkasują 3000 złotych, sesję w studiu nagrań oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu muzycznego.

Jestem zainteresowany, co dalej?

Jedynym warunkiem wzięcia udziału w „MOJA MUZYKA_MOJE ŻYCIE” jest wypełnienie i dostarczenie (osobiście lub przy pomocy poczty elektronicznej) formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.klubdelta.pl. Tam też znaleźć można więcej informacji o przedsięwzięciu. Ilość uczestników, którzy będą mogli uczestniczyć w warsztatach jest ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Dlatego też, jeżeli tylko masz zespół i jesteś zainteresowany całą imprezą, nie zwlekaj z wysłaniem formularza.