Ze względów bezpieczeństwa pasażerów w trybie natychmiastowym do odwołania wyłączone zostanie torowisko na ul. Gdańskiej i Energetyków.

Decyzja została podjęta wspólnie przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego i spółkę Tramwaje Szczecińskie na podstawie negatywnego wyniku badań spawów szyn torowiska na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków oraz występujących licznych awarii (pęknięć). Ekspertyza wykazała nieprawidłowości w 108 na ponad 800 spawów torowisk. Jak informuje Dariusz Wołoszczuk z ZDiTM, ponowne uruchomienie tramwajów na ul. Gdańskiej i ul. Energetyków uzależnione jest od tempa usunięcia usterek przez firmę Energopol Szczecin.

Zmianie uległy trasy tramwajów linii 2, 7 i 8.

Linia tramwajowa nr 2 zostaje zawieszona.

Linia 7 kursować będzie na trasie Krzekowo – Dworcowa.

Linia 8 kursować będzie na trasie Gumieńce – Dworzec Niebuszewo.

Uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Autobusy linii 807 kursować będą na trasie Basen Górniczy – Brama Portowa.

Organizacja przystanków dla linii 807:

Basen Górniczy – dla wsiadających (w kierunku Bramy Portowej) na torowisku tramwajowym wspólny z autobusami linii zwykłych; dla wysiadających na pętli wspólny z liniami pośpiesznymi;

Merkatora, Parnica, Port Centralny – przystanki na żądanie;

Energetyków – przystanek stały;

Przystanki Merkatora, Parnica, Port Centralny, Energetyków wspólne z liniami nocnymi (na jezdni)

Wyszyńskiego – w kierunku Bramy Portowej przystanek na torowisku w kierunku Basenu Górniczego wspólny z liniami pośpiesznymi A i B;

Brama Portowa – przystanek dla wysiadających w ciągu ul. Wyszyńskiego wspólny z liniami pośpiesznymi; dla wsiadających w al. Niepodległości wspólny z liniami pośpiesznymi.

Trasy autobusów linii 65 i 79 zostają wydłużone do Basenu Górniczego.

Pasażerowie posiadający bilety okresowe mogą na ich podstawie korzystać z pociągów spółki Przewozy Regionalne w granicach administracyjnych Szczecina.

W autobusach linii pośpiesznych A, B, C, D, E i G na całych trasach obowiązuje taryfa jak dla linii zwykłych. Dodatkowo autobusy te będą zatrzymywać się na przystankach Merkatora, Parnica, Port Centralny Energetyków. Bedą to przystanki na żądanie.

Dla pasażerów udostępniony zostanie parking Selgrosa czynny w godz. 06:00 – 22:00.