Tydzień temu nad Jeziorkiem Słonecznym posadzili rośliny, wczoraj zaprojektowali i własnoręcznie wykonali ogrodowe meble. Mieszkańcy Gumieniec pokazali jak kreatywnie zagospodarować przestrzeń do wspólnych spotkań i odpoczynku.
Niedzielne popołudnie część mieszkańców Gumieniec spędziła na uatrakcyjnianiu ogrodu społecznego, który od nieco ponad tygodnia funkcjonuje przy Jeziorku Słonecznym. Wspólnym siłami zbudowali cały zestaw ogrodowych mebli - ławki, stół, grę kółko i krzyżyk, a nawet biblioteczkę.

- Mieszkańcy od tej chwili mogą wymieniać się książkami lub po prostu przyjść do ogrodu i poczytać. Ogrodowa biblioteczka została wyposażona w około 30 książek – mówi Michał Wilkocki, przewodniczący Rady Osiedla Gumieńce, miejski radny.  
Ogród Społeczny na terenie Jeziorka Słonecznego powstał z inicjatywy Rady Osiedla Gumieńce oraz Stowarzyszenia Dzieje Się. To zielona i dostępna przez całą dobę przestrzeń, gdzie mieszkańcy mogą wspólnie spędzać czas, integrować się i odpoczywać. Zajmują się też pielęgnacją roślin. Obecnie w ogrodzie jest 27 donic, w których mieszkańcy posadzili m.in. zioła, szczypiorek, pietruszkę, porzeczki, agrest.

To nie jedyne takie miejsce w Szczecinie. 17 lipca ogród społeczny powstał też na Rynku Siennym, a w minioną sobotę otwarto Sąsiedzki Ogród Kultury przy ul. Św. Ducha 11.