To będzie ostatnia okazja, by obejrzeć w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie komediowy monodram pt. „Kolega Mela Gibsona”. Po siedmiu latach obecności na scenie zamkowego Teatru Piwnica przy Krypcie spektakl znika z afisza. Na ostatnie przedstawienia Zamek zaprasza 10 i 11 czerwca.

Spektakl „Kolega Mela Gibsona” swoją premierę miał 5 listopada 2015 i bawił szczecinian przez blisko 7 lat. Sztuka opowiada zabawną historię Feliksa Rzepki, aktora w średnim wieku, którego kariera ograniczyła się do jednej, „wielkiej” roli Cyrano de Bergeraca. Nie przeszkadzało to jednak Rzepce żyć w poczuciu wielkości przez lata.

– Tekściarz i satyryk Tomasz Jachimek napisał „Kolegę Mela Gibsona” na przekór aktorom, których zna doskonale. Opowiada o ich śmiesznostkach, przyzwyczajeniach, poczuciu niedowartościowania, słowem – ich wadach. Bohater tekstu, Feliks Rzepka, to uosobienie „wybitnego” aktora, który ze szczytów sławy i popularności za sprawą jednej decyzji dyrektora teatru stacza się na samo dno scenicznego niebytu… Ale Rzepka to nie tylko aktor. To wyjątkowe zwierciadło, w którym podczas półtoragodzinnego spektaklu możemy się przeglądać i zaczyna nam być niewygodnie, a nawet nieprzyjemnie – mówi reżyser spektaklu, Waldemar Patlewicz.

W monodramie można podziwiać znakomitego Adama Dzieciniaka. Choć tytuł znika z afisza, aktora nadal będzie można oglądać na zamkowych scenach w innej sztuce stworzonej przez Jachimka – „Burmistrz”.

Ostatnie zamkowe spektakle „Kolegi Mela Gibsona” będzie można zobaczyć w Sali Kina Zamek 10 czerwca (piątek) o godz. 19:00 oraz 11 czerwca (sobota) o godz. 17:00. Bilety kosztują 30 i 25 zł (ulgowe). Dostępne są na stronie https://bilety.zamek.szczecin.pl oraz w kasach Zamku (w wejściu A na I piętrze i w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej – wejście I).