To będzie wyjątkowy Szczeciński Bazar Smakoszy. Tym razem potrwa aż dwa dni i przybierze prawdziwie świąteczne oblicze. W imprezie weźmie udział kilkudziesięciu lokalnych wystawców, u których kupimy naturalne, zdrowe i niedostępne w hipermarketach produkty. Nie zabraknie też pomysłów na prezenty, które z pewnością zachwycą najbliższych. Start już w najbliższą sobotę o godz. 10:00.

Kilkadziesiąt stoisk pełnych pyszności

Na Szczecińskim Bazarze Smakoszy w OFF Marinie (ul. Chmielewskiego 18) zawsze znajdziemy świeże i najwyższej jakości produkty. To tutaj kupimy warzywa prosto z pola, domowe ciasta i słodkości, prawdziwe chleby, wytwarzane przez rolników sery, ich autorskie wędliny, kiełbasy i pasztety, konfitury i przetwory bez konserwantów, pyszny paprykarz i wędzone ryby, najlepsze miody, ekologiczne jaja i wiele, wiele więcej. Wszystko naturalne, pachnące i sprzedawane bezpośrednio przez producentów. Dla osób ceniących zdrową i smaczną żywność to idealne miejsce na przedświąteczne zakupy, na które organizatorzy zapraszają tym razem nie tylko w najbliższą niedzielę, ale również w sobotę! Świąteczna edycja bazaru potrwa bowiem aż dwa dni, 22 i 23 grudnia, a stoiska pełne smakołyków będzie można odwiedzać w godz. 10:00-15:00.

Pomysły na oryginalne prezenty

Na Szczecińskim Bazarze Smakoszy będzie można też poszukać gwiazdkowych prezentów. To świetna alternatywa dla zatłoczonych galerii handlowych. Na miejscu znajdziemy m.in.: zestawy naturalnych kosmetyków, zachwycające „lasy” w słojach, które będą świetną ozdobą do każdego wnętrza, wyśmienite herbaty i kawy, świąteczne pierniki, kubki i gadżety ze szczecińskim motywem. Na świątecznym bazarze po raz pierwszy zagości też nowa szczecińska pracownia czekolady, na stoisku której będzie można kupić ręcznie robione słodycze i czekoladki. Nie zabraknie również świątecznych dekoracji. Będzie można je nabyć m.in. u Pani Władki od pysznego wiejskiego jedzenia i słynnych pajd z pastą jajeczną.

Warsztaty, winyle, książki

Organizatorzy zadbali też o liczne atrakcje. W sobotę (22 grudnia) w godz. 11:00-13:00 zaplanowano np. warsztaty gotowania z resztek produktów. Ich uczestnicy nie tylko dowiedzą się jak ograniczyć marnowanie żywności i oszczędzić swoje zarobione pieniądze, ale nietypowymi przepisami będą mogli zaskoczyć swoich gości.

W tym samym czasie odbędą się warsztaty dla dzieci. Poprowadzą je twórcy szczecińskiej Jadłodzielni. Na najmłodszych będzie czekało wiele łamigłówek i zadań związanych z tematem ograniczenia marnowania żywności.

To nie wszystko. Jedną z atrakcji będzie też dwudniowa świąteczna giełda winyli. Jej organizatorzy, czyli Muzyka na okrągło, zapowiadają, że przywiozą do Szczecina „setki kilogramów dobrej muzyki”. Przygotują też prezenty i świąteczne promocje.

Ponadto na miłośników książek czekać będzie specjalna strefa bookcrossingu, w której bezpłatnie można wymieniać przeczytane publikacje. Na Bazarze gościć też będzie Jadłodzielnia, która zbiera żywność i przekazuje ją osobom potrzebującym.

Szczeciński Bazar Smakoszy odbywa się w każdą niedzielę w OFF Marinie przy ul. Chmielewskiego 18 na Pomorzanach. Specjalna świąteczna edycja potrwa dwa dni - w sobotę i niedzielę, 22 i 23 grudnia, w godz. 10:00 – 15:00. Wstęp i parking są bezpłatne. Szczegółowa lista wystawców zostanie opublikowana w piątek w wydarzeniu na Facebooku.

To ostatnia szansa na zakupy w tym roku. Następny Szczeciński Bazar Smakoszy zaplanowano 6 stycznia 2019.