Tylko jedna firma zgłosiła się w przetargu na dokończenie budowy budynku basenu wraz z zapleczem przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Królewicza Kazimierza 63 w Szczecinie. Oferta jest teraz analizowana – informuje Piotr Zieliński z magistratu.
Budowę nowej pływalni na Niebuszewie rozpoczęto jeszcze w 2015 roku. Nowy obiekt miał być gotowy w lipcu 2016 roku. To się jednak nie udało.

Miasto niezadowolone z tempa prac zerwało umowę z poprzednim wykonawcą. Pod koniec grudnia 2016 roku ogłoszono kolejny przetarg mający wyłonić nowego wykonawcę inwestycji. Zainteresowanie wykazała tylko jedna firma. To MiGbud ze Szczecina, który zaoferował dokończenie budowy basenu za 8,8 mln złotych.

Dwa baseny i 100-osobowa trybuna
W ramach inwestycji powstanie hala basenowa z dwiema nieckami - większą o wymiarach 25 na 12,5 m i głębokości 1,3 m-1,8 m oraz mniejszą do nauki pływania o wymiarach 8 na 5,5 m i głębokości 1 metra. Powstanie również trybuna na 100 miejsc.


Na dokończenie prac nowy wykonawca będzie mieć czas nie dłuższy niż 250 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy.  

Pierwszy przetarg na budowę nowego basenu ogłoszono na początku 2015 roku. Umowa, którą wówczas podpisano z wykonawcą opiewała na kwotę nieco ponad 7 mln zł. W tegorocznym budżecie na budowę basenu zarezerwowano 9,2 mln zł.