Już za niespełna miesiąc Szczecin będzie gościł lekkoatletów europejskiego i światowego formatu, którzy wezmą udział w 6. Memoriale Wiesława Maniaka. „Listy startowe powoli się zapełniają. Z całą pewnością nie zabraknie znanych nazwisk oraz ulubieńca szczecińskiej publiczności, Piotra Liska” – zapowiadają organizatorzy.

Tegoroczna edycja szczecińskiego mityngu (6 września br.) odbędzie się bezpośrednio po Mistrzostwach Świata w Budapeszcie (19-27 sierpnia), a co za tym idzie – będzie jedną z pierwszych okazji do zaprezentowania się świeżo upieczonych medalistów oraz finalistów. 

„Obsada nie mniej ciekawa niż w ubiegłym roku”

W stolicy Pomorza Zachodniego zawodnicy wystartują przede wszystkim w biegach sprinterskich na 100, 200 i 400 metrów. Nie zabraknie również biegu na 800 metrów, 100 metrów dla panów i 110 metrów dla pań przez płotki. „Równolegle do biegów będą rozgrywane rzut oszczepem oraz pchnięcie kulą. Niezwykle ciekawym i emocjonującym wydarzeniem będzie jak co roku konkurs skoku o tyczce” – zapowiadają organizatorzy.

Listy startowe pomału już się zapełniają, jak podkreślają organizatorzy, „obsada będzie nie mniej ciekawa niż w ubiegłym roku”. Wówczas Stadion Lekkoatletyczny im. Wiesława Maniaka gościł m.in. Patryka Dobka, Marikę Popowicz-Drapałę, Igę Baumgart-Witan. Tyczkarzy reprezentowali Piotr Lisek oraz Robert Sobera, a pchnięcie kulą – Michał Haratyk. 

„Szczecin uwielbia lekkoatletykę”

Memoriał Wiesława Maniaka rozgrywany jest w Szczecinie od 2018 roku. Zastąpił rozgrywany w poprzednich latach memoriał Janusza Kusocińskiego, który został przeniesiony na Stadion Śląski. Co ważne, w tym roku znalazł się w światowym cyklu World Athletics Continental Tour 2023 Challenger Series – tym samym zawodnicy będą mogli zdobyć punkty do rankingu światowego.

„Szczecin uwielbia lekkoatletykę, o czym świadczą pełne trybuny kibiców w poprzednich latach. Memoriał stał się prawdziwym świętem lekkoatletyki w naszym mieście, w którym bardzo chętnie uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci” – podkreślają organizatorzy.

Bilety na 6. Memoriał Wiesława Maniaka można kupić na stronie https://bit.ly/BiletMemoriałManiaka.

Wiesław Maniak to legenda polskiego sportu. Specjalizował się w biegach sprinterskich. Był srebrnym medalistą olimpijskim z Tokio w sztafecie 4x100 metrów. Urodzony we Lwowie, część swojego życia spędził na emigracji w Irlandii, a po powrocie również w Szczecinie. Zmarł w 1982 roku. Jego grób znajduje się na cmentarzu Wawrzyszewskim w Warszawie.