Wydarzenie reklamowane jest przez organizatorów jako „najważniejsza w tym roku impreza sportowa w Szczecinie”. Na Mistrzostwa Świata w Karate WKA w Netto Arenie (16-18 września) przyjedzie blisko pół tysiąca zawodników z 26 krajów.

Awizowani są sportowcy ze wszystkich stron świata. Na czterech matach w Netto Arenie zaprezentują się m.in. karatecy z Brazylii, Zimbabwe i Australii. Ci ostatni są już na miejscu i tutaj przygotowują się do walki o najwyższe laury.

Bilety, w cenie 20 zł za dzień, będą dostępne w kasach Netto Areny od pierwszego dnia sportowej rywalizacji.

Ceremonia otwarcia imprezy odbędzie się 16 września o godz. 19:00. Od piątku do niedzieli trwać będzie rywalizacja w różnych kategoriach wiekowych w kata, kumite i kobudo.

Częścią trzydniowego wydarzenia będzie też Międzynarodowa Gala Karate „UKF 5 & UKF Finals”, zaplanowana w Netto Arenie na sobotę 17 września (o godzinie 20:30). W walce wieczoru zmierzą się Krystian Patalas (Polska) i Kamil Hejmanowski (Anglia). Transmisję będzie można wykupić w systemie PPV.

Na Wałach Chrobrego zaplanowano wydarzenia towarzyszące. Ważenie zawodników będzie odbywać się w Hotelu Focus. Znany włoski zawodnik Andrea Calozla poprowadzi seminaria sędziowskie i techniczne w sali Politechniki Morskiej. Kolacja dla sędziów i VIP-ów będzie przygotowana w restauracji Columbus.

Organizatorem imprezy Mistrzostwa Świata w Karate WKA jest szczeciński Klub Karate Bushikan, działający z ramienia Polskiego Zjednoczenia Karate. Wydarzenie jest współfinansowane przez miasto Szczecin i Województwo Zachodniopomorskie.